ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bach Richard David (*23.06.1936)

   
­­­­

Mimo sebe

Příběh o cestě mimo sebe se odehrává částečně v pokoji u hořícího krbu, částečně na mýtině za hvězdné noci pod křídlem letadla.

Autobiografická kniha vypráví o cestě Richarda Bacha mimo něj - všechno je vysvětleno v názvu. Richardovi dvakrát přijde z neznáma skvěle vyřešený nápad s technickými problémy na letadle. Podruhé zahlédne vzdálenou "doručovatelku" a rozhodne se zjistit odkud "nápady na objednávku" vlastně přichází. Pomocí uvolnění a částečného spánku nakonec objeví firmu vyrábějící letadla v jakémsi paralelním světě, který existuje souběžně s tím naším, má ale jiné dějiny. Richard je proveden továrnou, hangáry a kancelářemi a nakonec najde i doručovatelku nápadů. S pozváním odchází a ví, že se může kdykoli vrátit.

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka je malá a útlá, ale má velký prostor k přemýšlení. Píše Bach jen o svých představách nebo vedle našeho světa existují ještě další, kde mají teď jiný rok stejně jako ve světě, který navštívil? Ovládá snad nějaké zvláštní umění, jak se tam dostat?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 15.10.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Richard David Bach - Mimo sebeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­