ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bach Richard David (*23.06.1936)

­­­­
23. června 1936 se narodil v Oak Park (stát Illinois, USA) rodině Bachových syn Richard. O devatenáct let později nastoupil na Kalifornskou univerzitu v Long Beach, kde také poprvé publikoval ve zdejším školním časopise. Ovšem poté, co opustil školu, se nevěnoval naplno psaní, i když vždy toužil psát a vždy také psal, ale vedle psaní byl akrobatickým pilotem a později i pilotem bombardéru. Létaní byl jeho největším koníčkem a promítlo se také do téměř všech jeho knih. Svoji lásku k létaní nejlépe vložil do díla Jonathan Livingstone Racek, kde projevuje svoji filosofii nespoutanosti jedince, nezávislosti na prostoru a čase, a volnosti. Byl dvakrát ženatý a má šest dětí z prvního manželství, avšak nyní je opět rozvedený.

DÍLO:

Stranger to the Ground (1963)
Nothing by Chance /Nic se nestane náhodou/ (1969)
Jonathan Livingstone Seagull /Jonathan Livingstone Racek/ (1970)
There's No Such Place As Far Away /Nikdo není daleko/ (1976)
The Bridge Across Forever: A Love Story /Most přes navždy/ (1984)
One /Jediný/ (1988)
Out of My Mind /Mimo sebe/ (2000)
Flying: The Aviation Trilogy (2003)
Messiah's Handbook: Reminders for the Advanced Soul /Příručka mesiáše/ (2004)
...a další díla

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Kazda, 27.12.2006

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Richard David BachMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­