ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Adams Douglas Noel (*11.03.1952 - †11.05.2001)

­­­­

Stopařův průvodce Galaxií 2. - Restaurant na konci vesmíru

Arthur, Ford, Zafod, Trillian a Marvin se vydali do Restaurantu na konci vesmíru - Milliways. Po cestě se jim stalo pár nepříjemností s Vogony, kteří je chtěli rozstřílet na kusy a málem se jim to povedlo, protože Arthur nechtěně způsobil to, že se palubní počítač nemohl věnovat obraně "Srdce ze zlata", protože se právě snažil pro Arthura vyrobit čaj. Za pomoci ducha Zafodova pradědečka, kterého vyvolali, se z té situace dostali doslova v posledních vteřinách. Zafod se octl na Betě Malé medvědici, v ústředí nakladatelství Stopařova průvodce Galaxií. Měl pocit, že by měl jít za Zarniwúpem, ač nevěděl, kdo to je. Bohužel, než ho stačil najít, objevila se v nakladatelství policie, která měla Zafoda chytit kvůli krádeži "Srdce ze zlata". I díky Marvinovi, který se tam objevil jako vždy velmi depresivní, se jim to nepodařilo. S celou budovou proto odletěli na Žabí hvězdu, nejhorší místo ve vesmíru, kde je Vír totální perspektivy, nejhorší věc na psychické mučení lidí. Zafod se do Víru dostal, ale nic to s ním neudělalo, protože to celé nebylo skutečné. Zarniwúp vymyslel umělý vesmír, který byl téměř stejný jako ten skutečný. Nakonec se Zafod se Zarniwúpem setkali, vše totiž bylo naplánováno kvůli jedné jediné věci - Zarniwúp a Zafod chtěli najít vládce vesmíru. Ale Zafod si to nepamatoval, nějakým způsobem si spoustu důležitých informací vymazal z hlavy (Zafod měl hlavy dvě). Ještě předtím než našli vládce vesmíru, stavili se v Restaurantu na konci vesmíru - jmenoval se tak z toho důvodu, že mezitím než se najíte, nastane absolutní konec vesmíru, na který se můžete podívat. Samozřejmě je to několik milionů nebo snad miliard let od přítomnosti, ovšem když se dostanete do Milliways, časově se o tu dobu posunete; je to složité, vše je o nepravděpodobnosti. Když Zafod, Ford, Trillian, Arthur odcházeli z restaurantu, potkali Marvina a všichni společně nasedli do lodi, jež ukradli Ford se Zafodem. Při odstartování zjistili, že je neovladatelná a je naprogramovaná tak, aby letěla přímo do slunce, kde měla vybouchnout. Nakonec se teleportovali, a tak se zachránili před jistou smrtí. Arthur s Fordem skončili na jedné kosmické lodi, kterou - jak později zjistili - poslali z planety Golgafrinčam ostatní obyvatelé pryč, aby obydleli jinou planetu (pravý důvod byl ten, že se tisíců lidí, kteří byli na palubě, chtěli zbavit). Tato loď nakonec přistála na planetě Zemi, kde byl vývoj lidí v začátcích. Arthur měl samozřejmě radost, že je zpět na Zemi. Trillian a Zafod se po teleportování objevili na palubě Srdce ze zlata, kde na ně čekal Zarniwúp a vydali se hledat vládce vesmíru. Druhý díl Stopařova průvodce končí na planetě Zemi, kde je Arthur s Fordem, kteří se ještě pořád nedozvěděli, jak je to s tou základní otázkou Života, vesmíru a vůbec.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: KíťaMíťa, 16.11.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Douglas Noel Adams - Stopařův průvodce Galaxií 2. - Restaurant na konci vesmíruMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­