ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Franková Anna (*12.06.1929 - †asi 1945)

   
­­­­

Deník Anny Frankové (3)

Četla jsem knihu Deník Anny Frankové. Tato kniha vyšla 2 roky po porážce Hitlerova fašismu v Amsterodamu a zakrátko se stala literární senzací. Podle kritiků se jedná o rafinovaně napsané dílo nebo o velmi zajímavý kulturně-historický dokument.
Autorem deníku je patnáctiletá Anne, která se kvůli svému židovskému původu musela s celou svojí rodinou tak zvaně potopit. Úkryt našli v zadním traktu starého obchodního domu. Později u sebe schovali ještě známé. Těchto 8 lidí žije odloučeně od světa, každý je sám se svým strachem. Anne si vymyslela fiktivní přítelkyni Kitty, které svěřuje prostřednictvím deníku vše, co se v zadním traktu děje.
Lidé na stránkách jejího deníku žijí jen pasivně. Čekají na policii, smrt nebo na zázrak - na invazi. Pouze Anne to cítí a bojuje o cestu k lidem. Přestože válka je už u konce, vše skončí špatně. Zadní trakt je odhalen a obě rodiny jsou převezeny do vyhlazovacích táborů, odkud se vrátí jen Annin otec.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Your-shadow, 26.11.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Anna Franková - Deník Anny Frankové (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­