ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hlaváček Karel (*24.08.1874 - †15.06.1898)

­­­­

Mstivá kantiléna (celá kniha / e-book)

Na serveru Český-jazyk.cz si můžete přečíst kompletní text této básnické sbírky, rozdělené do částí vždy po 3 básních (vydání: In Pozdě k ránu; Žalmy; Mstivá kantilena, Ad Fontes, Blansko, 2001, 93 stran).

O BÁSNICKÉ SBÍRCE:

Jde o 12 básní představitele české dekadence a symbolismu přelomu 19. a 20. století, které vynikají snovostí a neurčitostí. Typický je obraz neskutečné krajiny na přechodu dne a noci. Hlaváček využívá opakování slov a seskupování hlásek pro vytvoření výrazné melodičnosti a melancholické nálady.

Podrobnější obsahy básnické sbírky Mstivá kantiléna naleznete v sekci čtenářský deník pod heslem Karel Hlaváček.

PLNÉ TEXTY JEDNOTLIVÝCH BÁSNÍ:

Básně I.-III. - zobrazit text
Básně IV.-VI. - zobrazit text
Básně VII.-IX. - zobrazit text
Básně X.-XII. - zobrazit text

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 16.02.2012

   
­­­­

Diskuse k úryvku
Karel Hlaváček - Mstivá kantiléna (celá kniha / e-book)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­