ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Asimov Isaac (*02.01.1920 - †06.04.1992)

­­­­
Americký spisovatel, nejslavnější klasik žánru science fiction, se narodil roku 1920 v Rusku do chudé židovské rodiny. V dětství s rodiči odcestoval do New Yourku. Jeho otec si zde otevřel krámek, kde prodával dobrodružné vědecko-fantastické příběhy. Tak se malý Isaac seznámil s kouzlem a záhadou universa.
V Kolumbiji studova chemii, avšak dokončení školy zabránila druhá světová válka a Asimov musel do armády. Doktorát získal až v r.1948, učil biochemii v Bostonu.
V devatenácti letech otiskl své první povídky, které vycházely v levných časopisech. Později byly shrnuty do sbírky "Já, robot (1950)". Tak si Isaac slibně nastartoval kariéru...

DÍLO:

  • Oblázek na obloze (román, 1949)
  • Ocelové jeskyně (román, 1953)
  • Konec Věčnosti (román, 1955)
  • Soumrak (povídka)
  • Ani sami bohové (román, 1972)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anchese (Aneta Suchomelová), 08.11.2004

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Isaac AsimovMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­