ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Asimov Isaac (*02.01.1920 - †06.04.1992)

­­­­

Já, robot

V této knize se nachází devět kapitol nikterak navazujících na sobě. Vypráví o robotech kteří žijí s lidmi (nebo na opak)? Každá kapitola je něčím zajímavá a překvapivá. Roboti jsou chytřejší a chytřejší a kapitoly zajímavější a zajímavější.
Nejdříve (1. kapitola) se malé děvčátko seznámí s robotem a stanou se z nich nejlepší přátelé, jenomže maminka té holky nechce, aby se kamarádila s roboty. Tak robota odeberou, ale děvčátko je smutné, hubne, blbě se učí atd. Jednou si celá rodina udělá výlet do výrobny umělé inteligence, aby dítě poznalo, že roboti jsou jen roboti a v ničem se s nimi neshodují. Jenomže roboti zachrání holce život před jistou smrtí, a tak si zas toho opuštěného robota zase pořídí.
A takhle vypadají asi všechny kapitoly, jenomže se nemusí odehrávat na Zemi. A roboti jsou čím dál tím dokonalejší.
Kniha byla výtečná ke čtení, snad jen přehnaně fantastická.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jiří Růžička, 18.03.2003

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Isaac Asimov - Já, robotMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­