ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Kouření a cigarety

Dnes stojí cigarety minimálně 75 Kč a jejich cena neustále stoupá. Jenže s cenou cigaret paradoxně stále roste i počet kuřáků. Kouření má samozřejmě hodně negativ, ale někteří lidé v něm vidí i pozitiva. Takže vyplatí se kouřit?

Začnu negativy. Největší záporem je určitě to, že kouření poškozuje zdraví. Zdravotní problémy, které vznikají z kouření (jako například rakovina plic a jiná onkologická onemocnění), jsou pro většinu lidí dostatečným strašákem před kouřením.
Mezi nejvýznamnější negativa kouření patří určitě cena cigaret. Člověk by si měl uvědomit, že když nebude kouřit kupříkladu tři měsíce, naspoří si za tu dobu pěknou sumu peněz. Počítejme s tím, že krabička cigaret stojí 90 Kč. Jestliže vykouří průměrný kuřák jednu krabičku denně, znamená to, že během tří měsíců ušetří přibližně 8100 Kč, což je 32 400 Kč za rok.
Navíc kouření negativně působí taky na psychiku člověka. Vědci zjistili, že výskyt deprese je mnohem častější u kuřáků než u nekuřáků.

Proč tedy přes tohle všechno někteří lidi začínají kouřit?
Důvodů je víc, ale mladí lidé začínají s kouřením většinou proto, že se snaží začlenit do skupiny nebo že se díky kouření cítí víc dospěle.

A pozitiva kouření? Zrychluje metabolismus, údajně zbavuje stresu a pro některé má prý uvolňující efekt.

Moc nerozumím tomu, proč někdo kouří - podle mě to stojí až příliš mnoho peněz oproti tomu, co to člověku přináší pozitivního. A to nemluvě o negativních dopadech na fyzické i psychické zdraví jedince. Znám hodně kuřáků, kteří si stěžují na různé problémy, nejen zdravotní. Navíc kouření vyvolává takový dým, že je kuřáky cítit na několik metrů od nich, což je hodně nepříjemné pro jejich okolí.

Z toho všeho mi vychází, že já s kouřením určitě nezačnu. Negativ je až příliš hodně a pozitiv až žalostně málo. Většina kuřáků umře předčasně a za svůj život investuje do tabáku statisíce korun. Navíc cena cigaret má neustále narůstat. Je tedy dobré lidi od kouření preventivně odrazovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouření a cigaretyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)