ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.27
Hodnoceno: 91x Prosím, ohodnoť práci

Cigarety

Krabička cigaret stojí okolo 80 korun a každým rokem je dražší a dražší. Cigarety velmi vážně poškozují plíce, způsobují rakovinu a kdovíco ještě. I přes to všechno ale neustále přibývá kuřáků!
Každý z nás má nějakou zálibu, za kterou je ochotný vydat peníze, takže otázka finanční není zase tak podstatná jako to, co cigarety provedou se zdravím. Nebo snad taky záleží na penězích?

Podle mého názoru je zbytečné s kouřením vůbec začínat. Ze začátku vám jedna krabička cigaret vystačí třeba na týden nebo dokonce na dva. Takový výdaj je relativně zanedbatelný a ani újmy na zdraví nejsou nijak velké. Ale každý z aktivních kuřáků skončí na jedné až dvou krabičkách denně, což může přijít i na několik tisíc měsíčně. Když si spočítáte, co jste mohli mít za rok, dva či za deset let, zjistíte, že jste peníze jen vyhodili oknem. Většina kuřáků se dříve či později snaží přestat, nicméně málokomu se to povede.

Je svobodná volba každého, jestli začne kouřit, nebo ne. Nicméně by si měl každý zvážit, jestli má dostatek peněz a nevadí mu riziko rakoviny. Většina kuřáků umře předčasně a za svůj život investuje do tabáku několik desítek tisíc korun. Navíc cena cigaret má neustále narůstat. Je tedy dobré lidi od kouření preventivně odrazovat a počet kuřáků co nejvíce snižovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
CigaretyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)