ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Kouření

Znáte ten pocit, když kouří všichni vaši přátelé? Jednou to zkusíte s nimi, pak podruhé, potřetí a už v tom jedete s nimi...

Jednou jsem řekl svému kamarádovi: "Hele, nechtěl by ses na to kouření už vykašlat?" A víte, co mi na to odpověděl? "Rád bych, kdyby to šlo..."
Kouření je vlastně lidská slabost, protože vám to nic nedá. A proč dobrovolně začínat s něčím, co vám nedovolí přestat, dokud vás to nezabije?
Všichni řeší sebevrahy, ale nikdo neřeší kuřáky, kteří vykouří klidně až 60 cigaret za den. V čem se to liší? Vždyť sami se dobrovolně zabíjí. Sice pomalu, ale přece. A čím dřív začnete kouřit, tím dříve skončíte se životem.

Každý máme nějaký ten zlozvyk, za který utrácíme peníze. Někdo se přejídá, další pije alkohol, jiný sází na automatech...a někdo kouří.
Na kuřácích mi vadí ještě jedna věc. To, že kouří oni, mi nevadí - jejich volba, jejich blbost. Ale to, že otravují vzduch svému okolí, jde z nich cítit nepříjemný zápach nikotinu a nepřímo učí své děti kouřit, je nepřípustné.
Když chce někdo kouřit doma, tak prosím, ale v restauraci, kavárně a jakýchkoliv společenských prostorách je to pro nekuřáky otravné a nepřijatelné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
KouřeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)