ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Kouření, drogy a alkohol

Za domácí úkol jsme dostali vypracovat slohovou práci na téma kouření, drogy a alkohol.
Tyto látky jsou velmi návykové.

Alkohol

Můj názor na alkohol není ani pozitivní, ale ani negativní. Alkohol láká plno nezletilých lidí, protože si chtějí vyzkoušet být dospělými, ale podle mě by mladší osmnácti let pít neměli. Alkohol totiž ničí mozek. U zletilých lidí pár skleniček určitě neublíží, ovšem ve velkém množství by mohl začít být člověk závislý. Při konzumaci většího množství alkoholu nad sebou ztrácí kontrolu a pak dělá věci, které by ve střízlivém stavu nikdy neudělal.

Drogy

Drogy jsou nejvíce nebezpečné návykové látky. Jednou z lehčích drog je marihuana. Tu si může doma vypěstovat v podstatě každý člověk. Marihuana slouží i ke zdravotním účelům. Heroin už je těžší droga a taky o dost dražší, proto když na ni lidé přestanou mít peníze, začnou okrádat ostatní, a tak už neubližují jenom sobě, ale i jiným. Po požití drogy je člověk zmatený, veselý a nepříčetný.

Kouření

V této době kouří mnoho lidí, dokonce i děti - to vidíme všude kolem nás. Hodně dětí si svou první cigaretu zapálí ve třinácti nebo čtrnácti letech. Plno mladých začne kouřit jenom proto, aby si zvýšili své sebevědomí. Nejčastěji se kouří cigarety, méně pak tabák. Podle mě by se kouřit nemělo, protože to ničí plíce, je to finančně náročné a špatně se této závislosti zbavuje.

Závislosti na těchto třech látkách se dají léčit, ale ne u každého je léčba úspěšná. Příkladem je britská zpěvačka Amy Winehouse, která na předávkování drogami zemřela. Opačným příkladem je moderátorka Tereza Pergnerová, jež se kvůli svému synovi ze závislosti vyléčila.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouření, drogy a alkoholMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)