ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Kuřáci

Hépči! Uch, fuj! Jdu po ulici a štve mě to. Co? No přece to, že každý druhý člověk kouří. Je to strašné. Dýchají ty smrady každý den a vůbec je nezajímá, jak si ničí život i zdraví! Můj strýc, když byl malý, říkal: "Já jsem se s komínem u pusy nenarodil!" A je to pravda, každý se pro kouření musí rozhodnout sám. Někteří se pro to samozřejmě rozhodnou pod vlivem kamarádů. Někteří z nátlaku. Ale kouření neničí jen zdraví, vysává i peněženku. Kuřák, jenž za den vykouří krabičku (a jsou i horší) si za tento svůj zlozvyk zaplatí za celý rok několik desítek tisíc korun! Za to se dá koupit tolik věcí! Dobře, bez tolika peněz se ještě dá žít, ale co kuřákovy plíce? Je třeba si své zdraví chránit a ne si ho pořád opotřebovávat a ničit. Kouření ovlivňuje úplně celé tělo i všechny v okolí.
Ale lidé si do těla nevidí a důsledky jejich špatného rozhodnutí nejdou vidět okamžitě...

Je mi těch lidí líto. Můj druhý strýc nějaký čas kouřil a teď toho lituje. Ten, co se s komínem u pusy nenarodil, žije zdravě a je šťastný. Je tedy rozhodně lepší s kouřením nikdy nezačít.
Taky hrozně lituji lidi, kteří dělají reklamy na cigarety. Podívejte se třeba na "Marlboro Mana". Jak vypadá teď? Už je mrtvý. Takhle dopadl. Vůbec to tak nemuselo být.
Hrozně bych si přál, aby si lidé uvědomili, jak jim to škodí, jak je to ničí! Kéž by s tím přestali! Musíme proti kouření začít bojovat! Nesmíme všechny ty lidi jen tak nechat, ať si zemřou! Cigarety vedou totiž k dalším zlozvykům, jakými jsou alkohol nebo marihuana. Zastavme to, protože jinak to s lidstvem dopadne špatně.

Proto půjdu správným příkladem a nezačnu nikdy kouřit, i kdyby mne k tomu všichni moji kamarádi naváděli a přesvědčovali mě, jak je to skvělé. Nechci to nikdy ani vyzkoušet. Až budu dospělý a budu mít hodně peněz, nechám vedle dálnice vyrobit plakáty a reklamy s obrázky, které budou lidi povzbuzovat, aby nekouřili a taky jim budou ukazovat, jak to s kuřáky dopadá.
Kuřáky nechci nikdy odsuzovat, ale kouření ano!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
KuřáciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)