ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Stres (2)

Psychický stav, který nám ovlivňuje náš život. Naše pocity před náročným testem, každý to zná. Stres nám dokáže zpochybnit naše síly a donutí nás přemýšlet, jestli to zvládneme, nebo ne. Většina by řekla: "Stres mi občas vymaže paměť, a to, co jsem věděl, už nevím." S tím mohu souhlasit, stává se to.
Je možné ovládnout svůj stres? Existuje život bez stresu?

Co nám vlastně způsobuje stres?
Někdo se celý třese, někdo jen zhluboka dýchá a další před ním hledá nějaký únik. To je velká chyba. Nesmíme utíkat před svým stresem. Ano, snadno se to říká, ale hůř dělá. Jednoduše řečeno - musíme si stále věřit. Věříme-li si dostatečně, dokážeme to...

Hodně z nás používá různé metody, jak zvládnout stres. Někomu pomáhají procházky v lese. Jenže když nás stres zachvátí třeba uprostřed výuky ve škole, nemůžeme jen tak odejít pryč. Nám studentům většinou stačí jen pravý kamarád, který nás vždy uklidní a věří nám, že to dokážeme.
Bohužel, existují i horší případy tohoto stavu. Například když je člověk ve velkém stresu a přestává vnímat okolí, nic mu nepomáhá, až se dostaví panický záchvat. To je ten horší případ běžného stresu.
Ovládneme-li ale svůj stres, nic takového se nám nestane a budeme mít mnohem lepší a lehčí život.

Můj názor je takový, že nějaký ten stres se stejně sem tam objeví, i když ho ovládáme - někde v našem mozku bude asi vždy schovaná malá pochybnost o sobě sama.
Nejen ve škole, ale i v běžném životě je stres pravidelnou součástí našeho života. Jdete například na důležité krevní testy a výsledky budete znát až o pár dní později. Čekáte...a stres. Kladete si otázky typu: "Co když budou špatné?" "Co když mám vážnou nemoc?" nebo "Co bude potom?"
Ano, i toto je stres.

Na závěr bych uvedla své tipy na zvládání stresu. Ve škole mi pomáhá, když si řeknu: "Za chvíli už to budu mít za sebou!" nebo "Pokud to neudělám dobře, nevadí, život nekončí."
Doporučuji, abyste sami sebe podporovali a nevzdávali se!

Postavíte se proti svému stresu, nebo před ním budete stále utíkat? Žijeme jen jednou, a proto nedopusťte, aby vás váš stres zastavil před dosažením životního cíle.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Stres (2) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stres (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)