ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Stres (2)

Psychický stav, který nám ovlivňuje náš život. Naše pocity před náročným testem, každý to zná. Stres nám dokáže zpochybnit naše síly a donutí nás přemýšlet, jestli to zvládneme, nebo ne. Většina by řekla: "Stres mi občas vymaže paměť, a to, co jsem věděl, už nevím." S tím mohu souhlasit, stává se to.
Je možné ovládnout svůj stres? Existuje život bez stresu?

Co nám vlastně způsobuje stres?
Někdo se celý třese, někdo jen zhluboka dýchá a další před ním hledá nějaký únik. To je velká chyba. Nesmíme utíkat před svým stresem. Ano, snadno se to říká, ale hůř dělá. Jednoduše řečeno - musíme si stále věřit. Věříme-li si dostatečně, dokážeme to...

Hodně z nás používá různé metody, jak zvládnout stres. Někomu pomáhají procházky v lese. Jenže když nás stres zachvátí třeba uprostřed výuky ve škole, nemůžeme jen tak odejít pryč. Nám studentům většinou stačí jen pravý kamarád, který nás vždy uklidní a věří nám, že to dokážeme.
Bohužel, existují i horší případy tohoto stavu. Například když je člověk ve velkém stresu a přestává vnímat okolí, nic mu nepomáhá, až se dostaví panický záchvat. To je ten horší případ běžného stresu.
Ovládneme-li ale svůj stres, nic takového se nám nestane a budeme mít mnohem lepší a lehčí život.

Můj názor je takový, že nějaký ten stres se stejně sem tam objeví, i když ho ovládáme - někde v našem mozku bude asi vždy schovaná malá pochybnost o sobě sama.
Nejen ve škole, ale i v běžném životě je stres pravidelnou součástí našeho života. Jdete například na důležité krevní testy a výsledky budete znát až o pár dní později. Čekáte...a stres. Kladete si otázky typu: "Co když budou špatné?" "Co když mám vážnou nemoc?" nebo "Co bude potom?"
Ano, i toto je stres.

Na závěr bych uvedla své tipy na zvládání stresu. Ve škole mi pomáhá, když si řeknu: "Za chvíli už to budu mít za sebou!" nebo "Pokud to neudělám dobře, nevadí, život nekončí."
Doporučuji, abyste sami sebe podporovali a nevzdávali se!

Postavíte se proti svému stresu, nebo před ním budete stále utíkat? Žijeme jen jednou, a proto nedopusťte, aby vás váš stres zastavil před dosažením životního cíle.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: SB, 30.06.2021

­­­­

Slohová práce Stres (2) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stres (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­