ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Sofokles (*496př.n.l. - †406př.n.l.)

­­­­

Élektra

- koná se za doby mytické v Mykénách před královským palácem

DĚJ:

Klytaiméstra zabila Agamemnona spolu s milencem Aigisthem a teď vládnou Mykénám. Élektrá ukryla bratra v cizině, bála se, že ho matka také zabije. Élektrá plánuje pomstít otce a čekala návrat bratra (dříve se myslelo, že otec dává semeno, matka jen místo a živiny, a tím pádem mají být děti vděčné více otci), Orestés pošle svého pěstouna do Mykén, aby tam oznámil, že je mrtvý. Élektrá tomu věří a je z toho nešťastná, ale pak se se svým bratrem setká. Ten zabije svou matku i jejího milence a tím pomstí svého otce.

POSTAVY:

PĚSTOUN Orestův
ORESTÉS, syn Agamemnonův
ÉLEKTRÁ, jeho sestra
CHRÝSOTHEMIS, druhá sestra
KLYTAIMÉSTRA, vdova po Agamemnonovi, choť Aigisthova
AIGISTHOS, král mykénský
SBOR mykénských žen
NĚMÉ OSOBY: Orestův přítel Pylades, průvodci, služebné

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adelka, 26.03.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Sofokles - ÉlektraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­