ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Boulle Pierre (*20.02.1912 - †30.01.1994)

­­­­

Planeta opic

Jinn a Phyllis našli ve vesmíru láhev. V láhvi byly svitky papíru, proto ji rozbili a začali číst: V roce 2500 se vydal novinář Ulyxes Mérou s profesorem a ještě jedním chlapcem na pouť vesmírem k hvězdě Betelgeuze. Za dva roky byli na místě. Zde je však čekalo překvapení. Lidé zde neuměli mluvit, byli zdivočelí a vládli zde opice.
Při prvním setkání s těmito tvory byl mladý chlapec zastřelen, profesor byl dán do ZOO a Ulyxes byl odchycen pro vědecký výzkum. V tomto výzkumu vynikal nad ostatními lidmi, protože chtěl ukázat, že je inteligentní bytost. Získal si zde kamarádku opici. Ta ho naučila opičí řeči.
Jakmile se naučil opičí jazyk, vystoupil před sdružením opic. Ty ho přijali mezi sebe jako inteligentního. Za nějakou dobu ho však začali považovat za člověka, jenž chce vymýtit opičí rasu. Musel proto pryč z teto planety. Pomohla mu v tom jeho opičí přítelkyně a její snoubenec. Letěl proto zpět na Zemi. Když vystoupil z rakety, uviděl, jak se k němu přibližují dvě opice v autě...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: brzy, 12.05.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Pierre Boulle - Planeta opicMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­