ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Carman Patrick (*27.02.1966)

­­­­

Temné hory (Elyonova země)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Trnité údolí)

Dvanáctiletá Alexa tráví s otcem léto v městečku Bridewell. Těší se, že ho důkladněji prozkoumá, hlavně jeho pozoruhodnou knihovnu a labyrint chodeb a místností v domě, kde jsou ubytovaní. Také touží zjistit, co se skrývá za hradbami, které byly vystavěny kolem města i přístupových cest na obranu před neznámým zlem z okolních Temných pahorků, zlem, kterého se obávají všichni obyvatelé města. Podaří se jí poodhalit tajemství a zjistí, že se jedná o události vztahující se hluboko do minulosti. Získá nečekané nové schopnosti a s jejich pomocí se snaží odvrátit nebezpečí, které by mohlo zničit všechno, co je jí drahé, a navždy změnit Elyonovu zemi.

Všude, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, tam leží Elyonova země plná magických tajemství. Odhalte společně s Alexou, co se skrývá za hradbami, které chrání město před zlem z okolních Temných hor! Dokáže sama čelit tajemným silám, které se kupily po celá staletí? Poznejte prokletí, které sahá hluboko do minulosti, v nové fantasy sérii.

STRUČNĚ O AUTOROVI:

Patrick Carman je současným americkým spisovatelem. Elyonova země je jeho prvotina. Původně měla vzniknout jako vypravování pro jeho dvě dcery, ale nakonec se rozhodl ji vydat jako knihu. Elyonova země je stejně jako její autor populární také po celé Evropě a příznivců Elyonovy země stále přibývá. Doposud autor vydal čtyři díly Elyonovy země - Temné hory, Trnité údolí, Desáté město a Osamělé moře.

OBSAH:

Dvanáctiletá Alexa prožívá prázdniny v městečku Bridewell. Alexu zaujme to, že kolem celého města jsou vystavěny silné hradby, i když žádné nebezpečí v zemi nepanuje! Proto začne zkoumat jocasty - kameny, do nichž jsou vytesány šifry. Jednu jocastu rozluští a dostane se tajným vchodem za hradby. Roste tam les a Alexa do něj vejde. Najde v něm kámen, s jehož pomocí dokáže na několik dní mluvit se zvířaty. Brzy se ale dozví, že trestanci z nedalekého města Ainsworth připravují útok pod velením muže, jenž si říká Sebastian. Žije prý někde v Bridewellu a vydává se za klasického občana. Alexa opět s pomocí jocast Sebastiana odhalí. Je to správce města, Ganesh. Se zvířaty ho musí nuceně zabít. Útok trestanců občané Bridewellu odrazí a nyní již mohou být hradby strženy, neboť zemi nehrozí dosud žádné nebezpečí. Ale to není pravda... (viz ostatní díly)

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Alexa - nebojácná, zvídavá, nedobyvačná
Vlk Darius - nespravedlivý, silný
Ganesh - usměvavý, falešný, krutý
strážce Bridewellu Pervis Kotcher - protivný, nerudný, mazaný

VLASTNÍ NÁZOR:

Na této knize se mi líbí zkoumání záhad. Téměř každá stránka je plná napětí. Pokud se do ní pořádně začtete, nejspíše ji jen tak někde neodložíte. Zaslouží si 5 bodů z 5.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Saruman, 21.06.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Patrick Carman - Temné hory (Elyonova země)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)