ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Carman Patrick (*27.02.1966)

­­­­

Desáté město (Elyonova země)


Úvod k Desátému městu
Než se pustíme do toho, co z našeho příběhu zbývá, rád bych vám osvětlil několik věcí. Dosud jsme navštívili řadu míst a setkali se s mnoha různými postavami, a tak by se mohlo stát, že byste byli dalšími událostmi zmatení.
Stručně tedy připomenu, co jsme zatím na cestě k Desátému městu prožili.
Tento třetí příběh navazuje na knihu Trnité údolí, na jejímž konci se Alexe a většině jejích přátel podařilo uprchnout z Temné věže. Říkám většině, protože Yipese unesl zloduch Victor Grindall se svými netvory do Bridewellu, posledního opevněného města v Elyonově zemi, kde ho drží v zajetí.
Alexa se právě teď plaví Osamělým mořem na palubě lodi Warwický maják, jejímž kapitánem je bratr Thomase Warvolda Roland. Na cestě, na kterou se vydali na Warvoldovu žádost, je doprovází vlčice Odessa, veverčák Murphy, sokol Squire, Thomasova manželka Catherine (známá jako Renny Warvoldová), obr Armon a vůdce povstalců z Castalie Balmoral.
A co Alexin otec, Pervic Kotcher, Warvoldův syn Nicolas a ostatní? Ještě se s nimi setkáme.
Ve chvíli, kdy náš příběh začíná, padá na moře noc a naše drahá Alexa Daleyová se probudí do světa vody a útesů.
Pojďme se společně se mnou vydat na Osamělé moře a pátrat po Desátém městě.

Kapitola 1 - Nad Osamělým mořem se stmívá
"Dnes jsme měli slušnou rychlost. Nevzpomínám si, že bychom kdy urazili tolik mil za tak krátkou dobu," ozvalo se ze tmy.
"Třeba se ukáže, že vítr na Osamělém moři je nám nakloněný. Otázkou zůstává, kdo je jeho pánem a kam nás zavěje."
Ten hlas mě vytrhl z dřímoty na palubě lodi Warvický maják a vypadalo to, že jsem se probudila do světa, kde není světlo. Na Osamělé moře padla noc a hustou mlhou nad námi a kolem nás nepronikla ani hvězda.
"Myslíš, že Alexa má něco společného s větrem, který máme v zádech?"
"Domnívám se, že s tím má společného všechno. Ona a poslední kámen jsou spolu propojení způsobem, který nechápu. Musíme ji chránit...i na úkor všech ostatních."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Saruman, 24.07.2008

   
­­­­

Diskuse k úryvku
Patrick Carman - Desáté město (Elyonova země)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­