ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Lanczová Lenka (*29.12.1964)

­­­­

Stopa v mém srdci

Dívčí román o mindrácích, vzepětích i úletech spojených s dospíváním patnáctileté hrdinky.

Anna jede s mamkou a babičkou do luxusního hotelu a táta má za nimi potom dojet. Po cestě tam potkají skupinku kluků, z nichž se Anně jeden líbí. Ubytují se v hotelu, kde se Anna hned necítí dobře - je moc přepychový. Navíc poznají rodinu Markovicových s dcerou Josefínou, která je úplně hrozná. Mamince a babičce se ale slušňačka Josefína líbí. Ten kluk, který se líbil jí, se jmenuje Roman. Jemu se taky Anna líbí a všichni si myslí, že spolu chodí. Roman ji pořád přemlouvá, ať se s ním vyspí, ale ona nechce - zatím. Stejně se o Annu pořád snaží. Anna se obarví na zeleno, potom na oranžovo a potom se vrátí ke své původní barvě. S Romanem chodí na mejdan k Baronovi na zámek, kde je vždycky velká sranda. Jednou vezme Josefínu z donucení a ona se hned s někým vyspí. Annu zaujme nenápadný, ale chytrý a pěkný kluk Lešek. Vykašle se úplně na Romana a chodí s Leškem. Josefína se na jednom večírku vyspí i s Romanem a hrozně se opije, dostane pár facek od tatínka a jedou domů. Lešek si při hře zlomí ruku a musí jet taky domů. Dá Anně svoje číslo, aby mu mohla zavolat. Slíbí mu, že mu zavolá. Jen jak dojde do hotelu Mlýna, roztrhá číslo a řekne si, že to s ním bylo pěkné (se spolu i vyspali a měla ho ráda), ale nechce se na nikoho vázat, chce si užívat. Najednou jí dojde, co udělala, doufá, že Lešek najde její číslo, které mu napsala na sádru. Uvědomí si, že ho má ráda! Tyto prázdniny jí zanechaly velkou stopu v jejím srdci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nicoolka, 05.08.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Lenka Lanczová - Stopa v mém srdciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­