ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Lanczová Lenka (*29.12.1964)

­­­­

Sonáta pro dvě srdce

Kniha vypráví o třech studentkách 2. ročníku střední pedagogické školy a zároven třech nejlepších kamarádkách. Dobrotivá, milá, chytrá a věrná svému chlapci Pavlovi, Jana. Bezstarostná, krásná Johana, která nemá nouzi o kluky. A Lucie, tuctová milá dívka se smůlou na kluky, která nikdy nelhala rodičům. Přesto se s holkama dohodne, že na rodiče ušije past a pojedou ve třech na pár dní na čundr na Bezdrev. Lucka dopiluje poslední plány a můžou jet. Rodiče si myslí ,že jedou do východních Čech k Janině babičce. Zatím plán vychází a Jana s Domčou dokonce Lucku umluví ke stopování. Cestou potkají dva kluky, Kengiho se psem Tonym a Štěpána zvaný Péro. Dominika se hned do obou zamiluje, ale pak se musí rozloučit. Kluci se ještě stavují u známých a pak míří do Záblatí. Přemlouvají holky, aby se tam ukázaly. Ty neurčitě přikývnou. Lucie přemýšlí a uvědomuje si, že stále myslí na kluka s dlouhými roztřepenými vlasy, na Kengiho. Ale ten už je ztracený. Za nedlouho jsou u cedule s nápisem CAMP ZÁLUŽÍ 3 KM. Jsou unavené, tak se rozhodnou zakotvit právě tam. Další den můžou pokračovat. Seznámí se s partou kluků a hned tak se jim nechce pryč. Po pár dnech potká Lucie v kempu Kengiho. On má z toho radost a Lucie snad ještě větší, ale nedává to znát. Holky tu zůstávají. Každá má svůj program. Domča loví kluky v sousední vesnici, Jana se sbližuje s Mirkem, který tu pracuje na recepci a mezi Lucií a Kengim to jen jiskří. Do odjezdu jsou už jen 3 dny. A Lucie s Kengim se to snaží využít. Když Kengi zjistí, že je Lucie panna a Lucie zjistí, že je Kengi panic, nic jim nebrání. Zažijí spolu první milování v malém útulném stanu. Oba jsou štasni. Lucie se ale obává, že to byl pro Kengiho letní úlet a už se neozve. Proto je pro ni loučení asi nejtěžší. Domča, co se vyspala asi se třema klukama, jede domů spokojená, Jana, která tu podvedla Pavla s Mirkem, s pocitem těžké viny a Lucie, která tu prožila první lásku, má slzy na krajíčku. Nechce odjet, kor když se přijely ubytovat nové dívky a pomrkávají po Kengim - ten ale slíbí, že napíše. Po příjezdu se Lucie klepe, aby se nepodřekla před rodiči a neprasklo to. Ale slabý článek v řetězu se přece našel a rodiče chtějí vysvětlení, proč byla v Krumlově. Zachrání ji bratr, který se vrátil z výletu a řekne, že Lucie byla s ním. Tím prošla její největší lež. Po pár dnech ji přijde dopis od Kengiho. Hned se běží pochlubit holkám. Ty jsou jako vyměněné. A není divu - Dominika je těhotná a Jana dostala kopačky od Pavla. Pak si Lucie uvědomila, že pouhých 14 dní bez rodičů je poznamenal všechny bez rozdílu. Každá něco našla a něco ztratila. Vždyť Lucie je na tom nejlíp, není divu, když za ní v neděli přijede Kengi s Tonym.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: LANCZMANIAK, 09.02.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Lenka Lanczová - Sonáta pro dvě srdceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­