ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Lanczová Lenka (*29.12.1964)

   
­­­­

Lásky a nálezy

Příběh vypráví o sympatické drobné blondýnce Alici, která právě odmaturovala a chystá se se svojí nejlepší kamarádkou Johanou do Prahy na vysoké školy. Alice na fylozofickou fakultu a Johana na práva. Alice je neštastná, že je stále ve svých skoro 20-ti letech panna a pořádně ještě nechodila s žádným klukem. Po příjezdu na kolej se seznámí s Faustem, který se stane jejím dobrým přítelem. Pomáhá jí se školou a trablemi s dosud nenalezenou láskou. Johana sehnala kamarádce brigádu v pizzerii. Alice tam potká krásného kluka, do kterého se na první pohled zamiluje. Ani Adamovi není lhostejná, tak se postupně více a více seznamují. Ovšem Adam není jediný, koho Alka v pizzerce potká. Také sympatického krásného vysokoškoláka Štěpána. Později se smůlou zjistí, že je do něj zamilovaná i Johana a on do ní. Nevěší hlavu, má přece Adama. Odjedou spolu do romantického hotelu, kde se s Alkou poprvé milují. Po víkendu musí své zážitky poreferovat Faustovi, se kterým poměřují sexuální výkonnosti ve svých párech. On má svoji křehulku, ale bydlí daleko. Jednou Johana naléhavě volá Alku. Potřebuje pomoc, je to otázka života a smrti. Štěpán pozval Johanu k sobě domů, aby ji poznali rodiče, ale ona jede do Švédska se svým dalším polopřítelem. Chce, aby Alka jela místo ní. Ta po chvíli přemlouvání souhlasí. Ale celkem se to zvrtne a Alka se se Štěpánem vyspí a on má druhý den výčitky. Snaží se na to oba zapomenout. Ale další problém má Alka. Adam má přítelkyni a čeká s ní dítě. Rozcházejí se. Alice se stále se Štěpánem pomalu k sobě přibližují a po pár dnech se domluví, že se Štěpán s Johanou rozejde a s Alkou stráví Silvestr. Ale Johana se vybourá v autě a Štěpán zjistí, že ji ted nemůže opustit. Alka zklamaná ze všech kluků jde na chat, kde potká Fausta. Ten se jí svěří, že ho křehulka podvedla a on ji opustil. Je na koleji sám a Alka se rozhodne jet za ním a oslavit s ním příchod nového roku. Když přijede na nádraží do Prahy, hledá Fausta podle obarvené platinové hlavy a dlouhých vousů. Ale nikde ho nevidí. V tu chvíli si ho všimne. Je úplně jiný. Oholený a vlasy ve světle hnědé barvě. V tu chvíli jí došly jeho slova: "až se nechám obarvit na svoji barvu a oholím se, bude to kvůli tobě ovečko"! Alka si je jistá, že to pro ni teď nebude Faust, ale pravým jménem Dominik. Ztratí v něm přítele, ale najde lásku. DOMINIKU ZAVOLÁ! KONEČNĚ TI TO DOŠLO OVEČKO. VEZME JÍ KUFR A ODCHÁZEJÍ.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 09.02.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
Lenka Lanczová - Lásky a nálezyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­