ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Lanczová Lenka (*29.12.1964)

   
­­­­

Letní něžnosti

Gymnazistka Simona je opakem své samotářské sestry Kamily. Zatímco ta se utápí v depresích způsobených nepřijetím na žádnou z vysněných vysokých škol, mladší a extrovertní Simona si užívá léta plnými doušky. Ráda tancuje, chodí do společnosti, ráda se baví, má kolem sebe kamarádky i spoustu kluků. Vůbec nevadí, že prázdniny kromě pár dní strávených na rockovém festivalu tráví pracovně - brigádničí celé léto. A není to léto ledajaké - pro Simonu zlomové, nabité událostmi, zážitky a především láskou, pro Kamilu pak přímo osudové. Ačkoli jsou sestry povahově rozdílné, jedno mají společné - chtějí milovat a být milovány, přestože jejich představy o lásce se různí. Nový román vypráví o hledání a nalezení, vzletech i pádech, touhách a snech, poznání i zasvěcení, a také o tom, že láska umí být něžná i krutá zároveň.

Tato knížka vypráví o osmnáctileté Simoně, které právě začaly prázdniny. Vrátila se z letní dovolené na Krétě a vydá se s kamarádkami Andy a Stelou na hudební festival. Tam se seznámí se sukničkářem Kazimem a po chvíli spolu začnou chodit. Simona je "skoro-panna" a nikdy na kluky moc štěstí neměla, konkrétně na Marky.
Její sestra Kamila dokonce ještě nikdy neměla kluka a ke vší smůle ji ještě nepřijmou na vysokou školu. Utápí se v depresích, nenávidí všechny kluky a dokonce u ní najde Simona prášky. V srpnu začíná Simona brigádničit v místním baru Galaxie. Tam jí dost pomáhají Rob se Zuzkou a také se seznámí s místní kapelou Trhlá Bára, a dalšími super lidičkami. Shodou okolností se ale seznámí se skoro třicátníkem Romanem. Mají k sobě vzájemné sympatie, a když je Kazim spolu načapá a se Simonou se rozejde, začnou spolu chodit. Také kamarádka Stela s nikým nechodí, zájem je sice o ni veliký, ale pro Stelu jsou všichni kluci stejně špatní.
Nejdříve Simoně věkový rozdíl nevadí, rozumí si hlavně v posteli, ale po týdnech zjistí, že mají úplně odlišnou partu, zájmy i zvyky. Nesedne si ani s jeho rodinou. Kamča začne být najednou šťastná a pochlubí se, že má přítele. Simona je ráda, ale pouze do té doby, než zjistí, že Kamilin "objev" je Kazim. Kamila se mu nikdy nelíbila, chce se jen pomstít Simoně. Zato Stela je stále nešťastná. Svěří se nebo spíše ukáže Simoně, že nikdy žádného kluka milovat asi nebude, protože je na holky. A zamilovala se právě do Simony.
V baru má Simona ctitele, který na ni neustále při službách civí. A tak když ji někdo nechá na baru lístek s telefonním číslem a poté i lístek do kina, myslí si, že je od něj. Kazimovi se plány trochu víc zvrtnou. Místo pomsty z něj totiž bude táta. Kamila neměla antikoncepci a tak je těhotná. Nicméně jí to až tak nevadí. Simona se rozhodne do kina jít. Čeká svého ctitele, ale místo něj sedačku vedle ní obsadí Marek. Fajn kluk z baru, a jak se později Simča dozví, jeden z Marků, který jí v dětství tak lezl na nervy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adélka175, 19.01.2008

­­­­

Diskuse k výpisku
Lenka Lanczová - Letní něžnostiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­