ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

du Maurier Daphne (*13.05.1907 - †19.04.1989)

­­­­

Hospoda Jamajka (2)

Hlavní hrdinka: Mary Yellanová

Jednoho dne zemřela Mary matka, a tak se vydala ke své tetě Patience. S tetou Patience žil její manžel Joss Merlin, který byl hostinským na Jamajce. Již od prvního dne svého strýce nenáviděla a hnusil se jí, protože zjistila že není zrovna ten nejhodnější muž pod sluncem. Hostinský měl její tetu jako otrokyni a služku, a to se Mary nelíbilo. Proto jí pomáhala tak, jak jen mohla, aby alespoň trošku tetu rozveselila.
Jedné noci přijely k hostinci vozy s podivnými bytostmi; tu noc bylo na Jamajce živo, avšak jindy zela prázdnotou. Tu se v Mary probudila myšlenka, že asi nebudou počestnými občany a že by se s tím mělo něco dělat, ale když to Mary začala vyzvídat od strýce, byl ještě hrubější než předtím.
Mary se rozhodla jít ke smírčímu soudci a říct mu pravdu, protože když byl u nich na Jamajce na prohlídce asi před měsícem, lhala mu. Nejdříve však jela za farářem z nedalekého Altarnunu. Farář nebyl doma a tak se vydala rovnou za smírčím soudcem Bassatem. Pan Bassat ale také nebyl doma, a tak jí lady Bassatová půjčila kočár a sluhu a ten ji odvezl na Jamajku, kde však už byl pan Bassat s lidmi od policie. Mary však vklouzla do domu a tam našla svého strýce mrtvého a ještě něco horšího: mrtvá byla i její teta.
Pod ochranu ji tedy vzal vikář z Altarnunu. Tam Mary zjistila, že vikář je také zapleten do neplech jejího strýce a že je vrahem obou jejích adoptivních rodičů. Vše předala policii a sama odešla Bůh ví kam.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Máša, 25.09.2005

Ceska posta    
­­­­

Diskuse k výpisku
Daphne du Maurier - Hospoda Jamajka (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­