ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Naše krásná zahrada

OSNOVA:

I. Úvoda) Umístění zahrady
II. Staťa) Příchod na zahradu
b) Vnitřní prostor zahrady
c) Praktické využití zahrady
d) Zkrášlující skalka
III. Závěra) Zahrada pro mnoho příležitostí

Bydlím s rodiči na okraji menšího městečka na Vysočině v jednopatrovém rodinném domku, jehož stáří je přibližně padesát let. K domu patří i rozlehlá a členitá zahrada, na kterou je možné se dostat vnitřkem domu nebo úzkou cestičkou vedle domu, která je spojená s příjezdovou cestou.

Po příchodu na zahradu najdeme nejblíže dlážděnou terasu s přístřeškem, letním posezením a grilem. Terasa je úzce připojena k domu a nabízí posezení v letních měsících i za deštivého počasí. Toto místo se stalo centrem naší zahrady, protože je ideální k posezení s rodinou či přáteli. Na útulnosti a souznění s přírodou jí dodává množství okrasných květin a konifer v dekoračních, avšak decentních květináčích, které sem s oblibou maminka umisťuje.

Odsud dále můžeme vidět rozlehlý a ničím nevyužitý prostor. Jedná se o značnou část zahrady pokryté trávou, která je pravidelně sekána. Trávu na některých místech doplňují veselé sedmikrásky. Toto prostranství je vhodné pro hraní her, jako je například badminton, nebo postačí na hraní dětem našich příbuzných či známých. Občas můžeme zahlédnout nějakého ptáčka, jenž zde poskakuje po trávě a hledá něco dobrého k snědku, ovšem pouze do té doby, než ho začne prohánět náš pes Rony.
Projitím tohoto střídmě využitého místa dojdeme k menšímu okrasnému jezírku, které se stalo chloubou našeho tatínka. V jezírku najdeme plavat červeno-bíle zbarvené koi kapry a hladinu krášlí tmavě růžové lekníny. Je možné se zde posadit na dřevěnou lavičku a pokochat se pohledem.
Zahrada je v zadní části od sousedního pozemku oddělena plotem tvořeným tújemi.

Levá strana zahrady nám slouží především pro praktické účely. Nachází se zde poštípané a úhledně vyskládané dříví na topení v zimě. V určitém smyslu má i tento kout něco do sebe a dodává naší zahradě určitý kus romantiky. Navíc vůně při řezání dříví provoní celou zahradu i s terasou.
Směrem dále k jezírku je umístěno políčko, na němž rostou nejrůznější druhy bylinek a zeleniny potřebných v kuchyni pro přípravu pokrmů.

Po pravé straně se naši návštěvníci pokochat skalkou s vykvetlými trvalkami, jež hrají všemi barvami a ještě více rozveselují naši zahradu. Nejvíc si pohled na ni vychutnáte právě ze zmíněné terasy, s hrnkem dobré kávy k tomu.

Myslím, že naše zahrada je pro mě krásná především z toho důvodu, že poskytuje velmi všestranné využití. Mohu zde trávit hezké chvíle s rodinou i přáteli, a zároveň si zde najdu i místo pouze sama pro sebe, pokud si přeji být nikým nerušena.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 10.10.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Naše krásná zahradaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­