ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.26
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Letní večer na mojí zahradě

Má zahrada se nachází na poklidném kopečku v Metylovicích na konci slepé cesty. Nebydlím zde dlouho, pouze od minulých letních prázdnin.
Zahradu, jež obklopuje náš dům, mám z okna mého pokoje jako na dlani.

Protože se zahrada nachází na kopci, každého hned zaujme dechberoucí výhled do okolí. Můžu vidět nejen Metylovickou hůrku, Čupek, ale i Ondřejník nebo majestátní Lysou horu. V údolí se rozkládá Frýdlant nad Ostravicí. Výhled částečně zastiňuje starý pokřivený strom, osamoceně rostoucí jako jediný vzrostlý strom na naší zahradě.

V parných letních večerech rád sedávám v chladivém stínu pergoly a kochám se pohledem na nově osázenou zahradu.
Od pergoly se vine úzká stezka z těžkých plochých kamenů, vedoucí kolem okrasné třešně, jejíž větve se smutně sklánějí k zemi. V rohu zahrady šplhá na vyvýšeninu, kde se kameny zařezávají do svahu a dá se po nich vyšplhat nahoru k ohništi.
Ze svého místa se kochám i osázeným svahem u ohniště, kde se v mírném letním vánku ohýbá trs okrasné vysoké trávy.

Začíná se stmívat a já si chci nechat pohladit bosé nohy vlhkou trávou, na kterou již spadla rosa. Procházím se kolem vonící mladé borovice a smrku, tyčících se u plotu, za kterým se pasou krávy, již připravené se uložit ke spánku. Zastavím se u keříku borůvek, z nichž si natrhám chutné, šťavnaté plody.

Sednu si k ohništi a zapadající slunce zlatavým světlem ozařuje celou zahradu. Rozdělám si oheň. Při pozorování tohoto plápolajícího živlu dojím zbytek natrhaných borůvek.
Vítr se utišil a zahrada se v tichu halí do tmy. Na nebi vysvitla první hvězda. Je čas zahradu opustit a uložit se také ke spánku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martet, 12.06.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Letní večer na mojí zahraděMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­