ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.81
Hodnoceno: 180x Prosím, ohodnoť práci

Zimní zahrada

Stojím uprostřed překrásné zahrady. Všechno je schované pod bílou sněhovou peřinou, jen stromy se tyčí nad zasněženou krajinou, jako by ji hlídaly a dávaly pozor, ať ji nikdo neruší.

Je tu nádherný klid a okouzlující ticho. Připadá mi, jako by se zastavil čas. Jiskřivý sníh se třpytí jako ty nejkrásnější diamanty. Chci se ho dotknout. Podívat se na tu krásu blíž. Beru trošku sněhu do dlaně. Studí a hned se roztaje. A z diamantů zbyde jen trocha studené vody, ale to nevadí. Neboť jsou tu ještě celé hromady třpytivého sněhu.

Otáčím se a dívám se na domy přede mnou. Vypadají, jako by je sem někdo přinesl z nějaké pohádky. Krčí se a choulí se k sobě, aby jim nebyla zima. Na střechách mají nasazené bílé čepice, z nichž dolů visí dlouhé ostré meče, které se stříbrně lesknou. Vypadají tak krásně a zároveň nebezpečně.

Z šedého nebe se začne pomalu snášet k zemi lehounký snížek. Zachytává se mi ve vlasech a padá ho stále víc a víc, až nerozeznám, kde začíná nebe a kde sněhová pokrývka.

Vím, že je nejvyšší čas vrátit se domů, a tak pomalu odcházím. Naposledy se otočím, abych se rozloučil se zimní přírodou a omluvil se jí za to, že jsem ji vyrušil z jejího spánku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tomáš Bohata, 08.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zimní zahradaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­