ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dahl Roald (*13.09.1916 - †23.11.1990)

­­­­

Jedenadvacet polibků

Tato kniha je sbírkou povídek mistra černého humoru, anglického spisovatele Roalda Dahla. Příběhy jsou napsány rafinovaně a promyšleně a většinou spějí k překvapivé pointě. Jsou psány tak, že by se mohly opravdu stát, a postavy jsou také jako z každodenního života.

Farářovo potěšení
Pan Boggis v převleku za faráře objíždí anglický venkov a po lidech shání pro svůj obchod starožitný nábytek. V jedné vesnici narazí na překrásnou komodu. S domácími sehraje divadlo, že nábytek je bezcenný. Nakonec svolí, že ho za nízkou cenu koupí, protože se mu hodí nožičky. Když si plácnou, odejde pro auto. Vesničané mezitím komodu rozštípají, aby se mu lépe nesla. Nohy předtím odřežou pilou.

Skopec na porážku
Manžel policista své ženě oznámí, že od ní odchází. Ta ho v návalu vzteku zabije zmraženou skopovou kýtou. Kýtu dá péct a jde nakoupit. Když se vrátí, zavolá policii. Nejdříve ji podezřívají, ale po promluvě s obchodníkem své podezření vyloučí. Policie pořád nemůže najít vražedný nástroj. Ten ve své nevědomosti na požádání paní domácí nakonec sami snědí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: dansan, 10.06.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Roald Dahl - Jedenadvacet polibkůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)