ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dahl Roald (*13.09.1916 - †23.11.1990)

   
­­­­

Jedenadvacet polibků

Tato kniha je sbírkou povídek mistra černého humoru, anglického spisovatele Roalda Dahla. Příběhy jsou napsány rafinovaně a promyšleně a většinou spějí k překvapivé pointě. Jsou psány tak, že by se mohly opravdu stát, a postavy jsou také jako z každodenního života.

Farářovo potěšení
Pan Boggis v převleku za faráře objíždí anglický venkov a po lidech shání pro svůj obchod starožitný nábytek. V jedné vesnici narazí na překrásnou komodu. S domácími sehraje divadlo, že nábytek je bezcenný. Nakonec svolí, že ho za nízkou cenu koupí, protože se mu hodí nožičky. Když si plácnou, odejde pro auto. Vesničané mezitím komodu rozštípají, aby se mu lépe nesla. Nohy předtím odřežou pilou.

Skopec na porážku
Manžel policista své ženě oznámí, že od ní odchází. Ta ho v návalu vzteku zabije zmraženou skopovou kýtou. Kýtu dá péct a jde nakoupit. Když se vrátí, zavolá policii. Nejdříve ji podezřívají, ale po promluvě s obchodníkem své podezření vyloučí. Policie pořád nemůže najít vražedný nástroj. Ten ve své nevědomosti na požádání paní domácí nakonec sami snědí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: dansan, 10.06.2008

­­­­

Diskuse k výpisku
Roald Dahl - Jedenadvacet polibkůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­