ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dahl Roald (*13.09.1916 - †23.11.1990)

­­­­

Čarodějnice

Malý Luke se po smrti svých rodičů přestěhuje se svou babičkou do Anglie. Babička mu často vypráví různé příběhy - nejčastěji o čarodějnicích. Popisuje mu, jak čarodějnice vypadají a co dělají. Vypadají téměř jako všechny ženy, ale nosí paruky, proto se pořád škrábou na hlavě nebo nosí rukavice, aby nebyly vidět jejich dlouhé prsty se špičatými nehty. A když procházejí kolem čistě umytých dětí, zacpávají si nos, protože děti jim neuvěřitelně zapáchají. Na světě jsou tisíce čarodějnic, kterým velí Nejvyšší hlavní čarodějnice. Jediným jejich zájmem je zbavit se všech dětí na světě.

Luke s babičkou jedou na dovolenou k moři, ubytují se v hotelu, kde se současně s nimi ubytují anglické čarodějnice, které zde mají sraz. Při jejich schůzi objeví schovaného Luka a promění ho v myš. Luke se svou babičkou pomocí časoměniče promění všechny čarodějnice v myši. Jsou to ale pouze anglické čarodějnice. Nakonec se Luke (myš) a babička rozhodnou, že - pokud budou moci - zlikvidují všechny čarodějnice na světě.

Jako Karlík a továrna na čokoládu byla i knížka Čarodějnice zfilmována - sice ne tak přesně jako Karlík, ale myslím si, že také celkem dobře...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: KíťaMíťa, 02.12.2007

   
­­­­

Výpisek Čarodějnice ve slovenštině?

Slovenskou verzi tohoto výpisku naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse k výpisku
Roald Dahl - ČarodějniceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­