ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Wodehouse Pelham Grenville (*15.10.1881 - †14.02.1975)

­­­­

Případů se ujímá Jeeves

Lehká karikatura anglického komorníka v osobě Jeevese a těžká karikatura mladého anglického šlechtice Bertieho Woostera, to je pár hlavních postav řady autorových komických povídek z prostředí tradicionalistické Anglie. Jeeves, který vždycky všechno má, všechno ví, všechno zařídí, dobře poradí a dostane svého pána z každé šlamystyky. A mladý pán se přičinlivě do řady šlamastyk dostává a očekává, že Jeeves mu, jako správný komorník, pomůže.
Jeeves si o mladém pánovi myslí své, ale nikdy se nezpronevěří svým povinnostem, nikdy nenechá pána ve štychu. Je zkrátka dokonalý, je to sen každého mladého Angličana. Však přátelé Bertiemu jeho komorníka závidí a občas se dokonce pokouší mu ho odloudit. Jeeves je věrný, ale v případě potřeby poslouží radou i přátelům svého pána. Pomáhá jim od nežádoucích nevěst, radí, jak dostat peníze od lakomých tetiček, je arbitr elegancie a vždy ví, co a kam si obléknout, poradí, jak dobýt nedobytné slečny.
Ne vždy si Bertie nechá poradit, ale vždycky nakonec musí dát Jeevesovi za pravdu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 22.10.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Pelham Grenville Wodehouse - Případů se ujímá JeevesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­