ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Stroupežnický Ladislav (*06.01.1850 - †11.08.1892)

­­­­

Naši furianti (3)

Literární druh: epika
Literární žánr: divadelní hra
Prostředí: vesnice Cerhonice (Honice)
Doba: 90. léta 19. století
Postavy: Fiala, Bláha, Dubský, Verunka, Václav, Ehrman, Markétka, vesničané, ...

DĚJ:

Městská rada jedná o tom, kdo se stane městským ponocným, zda Fiala či Bláha. Bláha je však nařčen z toho, že napsal psaní, ve kterém stojí, že on se musí stát ponocným, jinak bude vesnice zapálena. Nakonec se však prokáže, že to byla Fialova dcera a otec jí to diktoval. Bláha se stane ponocným.

VLASTNÍ NÁZOR:

Knihu bych hodnotila kladně, zvláště se mi líbilo, že lid promlouvá obyčejným, prostým, tehdejším jazykem, do kterého proniká i nářečí. Děj je jednoduchý a odehrává se v hospodě, ale i přesto působí příjemně a mile.

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Ladislav Stroupežnický - Naši furianti (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­