ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kerouac Jack (*12.03.1922 - †21.10.1969)

­­­­

Na cestě (3)

Nebudu se zde zabývat dějem ani drogovou problematikou příběhu, ani sexem či něčím jiným. Spíš bych chtěl sdělit, o co v knize jde především a proč se celé generace lidí na celém světě znovu a znovu vydávali na cestu inspirováni touto jedinečnou knihou.

Kerouac dokázal něco, co se jen tak nevidí. Popsal naprosto přesně proud myšlenek a pocitů v člověku. A to ještě ne v ledajakém člověku, ale v někom, kdo hledá smysl života všude a ve všem.
Beatníci nebyli opilečtí hlupáci, co se jen válí na ulicích a do nekonečna chlastají, ale byli to doslova chlastající filozofové.

Nietze nebo Schopenhauer (nebo jakýkoli jiný filozof) v porovnání s beatníky ztrácí v tom, že oni si to všechno "vyzkoušeli" na vlastní kůži. Teď tedy víte, že je to možné udělat, že na to máte i vy. Že můžete prožít nekonečné toulání a neuvěřitelné přátelství. Tehto příběh není vymyšlený, ale opravdu se stal. Můžete ho tedy prožít i vy. A to je hlavní přínos knihy "On the road" - Na cestě. Rozbíjí tradiční pohled na život svázaný konvencemi, jak ho známe a dává nám svobodně si vybrat alternativu a svou životní cestu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 19.11.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Jack Kerouac - Na cestě (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)