ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Apollinaire Guillaume (*26.08.1880 - †09.11.1918)

­­­­

Šimon Mág

Bibliofilská publikace přináší tři nádherné, mysticky laděné a rozsahem nevelké básníkovy prózy: Pražský chodec, Šimon Mág a Kacíř.

Kniha obsahuje tři příběhy. První nese název Pražský chodec.
Pojednává o Věčném Židovi, jenž vypravěče provází po Praze v roce 1902. Vypráví mu části ze svého staletí dlouhého života a vede ho na místa, kam by se sám nepodíval. Nakonec onemocní z vůle Boží, aby se připravil na další etapu svého dlouhého života.

Druhý příběh Šimon Mág se odehrává krátce po Ježíšově smrti a vypráví o souboji mezi Šimonem Mágem a Šimonem Petrem. První má na své straně anděly i démony, ale druhý se modlí k Bohu a nakonec vyhrává těžký boj mysli a magie.

Třetí a poslední příběh se jmenuje Kacíř.
Vypráví o knězi, jemuž se zdává sen o Boží Trojici, který by vyvracel některé skutečnosti z katolické víry. Jde se poradit k papeži, ale ten mu nepomůže. Za měsíc si jej znovu zavolá a udělá z něj kacíře. Kněz Benett Orfei i přesto píše knihy o své nové víře a nadále činí pokání.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucien, 19.03.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Guillaume Apollinaire - Šimon MágMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)