ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Apollinaire Guillaume (*26.08.1880 - †09.11.1918)

­­­­

Šimon Mág

Bibliofilská publikace přináší tři nádherné, mysticky laděné a rozsahem nevelké básníkovy prózy: Pražský chodec, Šimon Mág a Kacíř.

Kniha obsahuje tři příběhy. První nese název Pražský chodec.
Pojednává o Věčném Židovi, jenž vypravěče provází po Praze v roce 1902. Vypráví mu části ze svého staletí dlouhého života a vede ho na místa, kam by se sám nepodíval. Nakonec onemocní z vůle Boží, aby se připravil na další etapu svého dlouhého života.

Druhý příběh Šimon Mág se odehrává krátce po Ježíšově smrti a vypráví o souboji mezi Šimonem Mágem a Šimonem Petrem. První má na své straně anděly i démony, ale druhý se modlí k Bohu a nakonec vyhrává těžký boj mysli a magie.

Třetí a poslední příběh se jmenuje Kacíř.
Vypráví o knězi, jemuž se zdává sen o Boží Trojici, který by vyvracel některé skutečnosti z katolické víry. Jde se poradit k papeži, ale ten mu nepomůže. Za měsíc si jej znovu zavolá a udělá z něj kacíře. Kněz Benett Orfei i přesto píše knihy o své nové víře a nadále činí pokání.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucien, 19.03.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Guillaume Apollinaire - Šimon MágMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­