ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Gemmell David Andrew (*01.08.1948)

­­­­

Krvavý kámen (Příhody Jona Shannowa)

Originál: Bloodstone
Série: Příhody Jona Shannowa - 3 (A Jon Shannow Novels); Sipstrassi sága - 5 (The Stones of Power)
Nakladatelství: Návrat
Rok vydání: 2000
Překlad: Dana Krejčová
Obálka: Luis Royo
Počet stran: 341 stran

DĚJ:

Po přistání letadel uvězněných v poli obrovského Sipstrassi se vlády v zemi ujal Diákon. Po několika sjednotitelských válkách a vyhlazení pekelníků si lidé v Poutníkově údolí žijí šťastně a spokojeně.
Jon Shannow je nyní považován za bájného proroka a představitele z Bible. Všichni až na pár jedinců se domnívají, že je mrtvý. Ale on není, když mu kámen vrátil mládí, rozhodl se žít spořádaným životem kněze.
Ale když na kostel zaútočí jeruzalémští jezdci, ochranitelé zákona, ztratí paměť na toto období míru a vrátí se k pistolím. Putuje po zemi a pomalu se mu navrací vzpomínky, ale za zabití jeruzalémských jezdců je pronásledován. Nakonec se setká z Amazigou Archerovou, která ho požádá, aby nalezl a zachránil Sama Archera z jiného paralelního vesmíru. Jon souhlasí a dostanou se do světa, kde se Krvavý kámen stal živoucí bytostí a jí lidské duše. Zachrání Sama, který je zde odsouzen k smrti, ale při návratu Amaziga spotřebuje veškerou moc Sipstrassi a Jon se nemůže vrátit domů. Musí tedy čekat až do pádu, kdy nasedne do letadla a odjede do Bermudského trojúhelníku, kde ho Sipstrassi zachrání. Jako Diákon se vrátí do své země s myšlenkou na tu hrůzu, že živoucí Krvavý kámen našel cestu do jeho světa a stále se potřebuje krmit. Shannow, který našel za svého pobytu na zemi před pádem kousek Sipstrassi, se ze všech sil snaží kameni vzdorovat. Nakonec jej naláká na duše lidí před pádem, a tam jej odnese. Zrovna do pole jaderné střely, která Krvavý kámen zničí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: vevericka.eva, 31.05.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
David Andrew Gemmell - Krvavý kámen (Příhody Jona Shannowa)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­