ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Gemmell David Andrew (*01.08.1948)

­­­­

Hrdina ve stínu (Drenajská sága)

Originál: Hero In The Shadows
Série: Drenajská sága - 3 (The Drenai Tales); Tulák 3
Nakladatelství: Návrat
Rok vydání: 2002
Překlad: Dana Krejčová
Obálka: Thomas Thiemeyer
Počet stran: 392 stran

DĚJ:

Po Danjalině smrti se Tulák odstěhoval daleko na sever od Drenaje do země Kydoru, zařídil si palác a změnil jméno na Šerého vlka.
Na Tulákovo území vtrhli zabijáci a vyplenili vesnici. Tulák vyjel a všechny je zabil. Zachránil mladou dívku Keevu z oné vesnice, kterou nestačili zabít. Vezme ji do svého paláce a nechá ji tam sloužit. Po cestě si všimne zvláštní mlhy nad troskami města Kuan Hador. Brzy Tuláka navštíví přítel Matze Čej a s ním jeho rádžní Kisumu. Během poutě do Kydoru byli přepadeni démony a zachránili je pouze meče Jiu Jiu a Kisumi. Na přivítanou pořádá Tulák oslavu, na které pozná čaroděje Eldikara Manúšana a jeho páže Berika. Už tehdy Tulák poznává, že mají něco společného s tajemnými démony. Karavana vévody Kydoru je přepadena démony, a proto se Šerý vlk, Kisumu s vévodovými vojáky vydávají do trosek Kuan Hador, kde se střetnou s démony. Mnoho vojáků zemře. Mezitím napadnou stvůry zámek Šerého vlka a povraždí mnoho sluhů. Protože je kněžka Ustarté, která již dobu bojuje proti démonům, v ohrožení, pošle ji s Keevou pryč ze zámku do kopců. Za několik dní se pořádá ples u vévody a Tulák na prosbu Orienova ducha na něj jede. Ihned si všimne, že se schyluje k velkému masakru. Opustí zámek, když si vzpomene na vévodova syna Niallada, synovce krále Drenaje, kterého zabil a rozhodne se ho zachránit. V tanečním sálu jsou zatím zavražděni všichni nepřátelé Eldikara Manúšana. Ve svém zámku zabalí vše potřebné a s Nialladem odjede za Keevou. Mezitím se vydali Jiu Jiu s Kisumem hledat rytíře Riádž-nor, kteří mohou zavřít bránu, ze které démoni přicházejí. Za vévodovým synem jsou posláni zabijáci, ale Tulák je vyřídí. Při tom se Niallad dozví, že Šerý vlk je Tulák, vrah jeho strýce a omylem ho zastřelí. Ustarté pomocí kouzla Tuláka vzkřísí, ale kouzlo trvá jen několik hodin. Ten pak odjíždí s Keevou do sídla čaroděje Eldikara zabít každého, kdo má na svědomí démony. Je očekáván, a proto na něj pošlou démona Anharata. Jenže Tulák již vlastně nežije, a tak je nesmrtelný mág zabit Anharatem. Eldikara zabije blesk, když se snaží uprchnout a mágovy strážci se vzdají. Tulák se sejde s Ustarté, která ho pošle tam, kde chtěl vždy být - za svou rodinou, kterou když zachrání, zabrání Dakeyrasovi ve vzniku Tuláka Zabíječe.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: vevericka.eva, 31.05.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
David Andrew Gemmell - Hrdina ve stínu (Drenajská sága)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­