ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Gemmell David Andrew (*01.08.1948)

   
­­­­

Král duchů (Sipstrassi sága)

Originál: Ghost King
Série: Sipstrassi sága - 1 (The Stones of Power)
Nakladatelství: Návrat
Rok vydání: 1999
Překlad: Dana Krejčová
Obálka: Luis Royo
Počet stran: 268 stran

DĚJ:

Mladý princ Thuro je fyzický slabým, ale duševně velice bystrým potomkem velikého krále Británie. Král je na lovu zrazen a zabit. Thuro jen šťastnou náhodou vrahům uprchne a skryje se u mladé dívky Laithy a jejího ochránce Culaina, který slíbí, že Thura vycvičí. Po několika měsících je z prince silný a zdatný mladík. V zemi po králově smrti vládne zrádce pomocí tajemné černokněžny. Do horského srubu přijedou najatí vrahové, příšery z jiných světů a trojice se rozhodne utéci pomocí čar, která ovládá Culain díky kameni Sipstrassi, ale v poslední chvíli se kouzlo zcela nepodaří a domnívají se, že Culain je mrtvý. Thuro s Laithou se dostanou do světa ovládaném černokněžnou a přidají se ke vzbouřencům. Princ najde kámen Sipstassi, a protože potřebuje na zničení černokněžnina vojska armád, vydá se do Prázdnoty, kde najde ztracenou 9. legii. Protože v té době dosahuje plnoletosti, převezme nové jméno Uther. Laitha pomocí bývalého krále Atlantidy Pendarica zvedne Cunobelinův meč a umožní Utherovi i vojákům návrat. S armádou porazí černokněžnina vojska a dostanou se až k jejímu hradu, který ale střeží silná kouzla. Laitha, která byla zamilovaná do Culaina, souhlasí, že si Uthera vezme, ale v noci vykřikne Culainovo jméno.
Culain se rozhodne zničit černokněžnu, která bývala jeho manželkou Gorian. Ta na něj pošle svého bojovníka Gilgameše, kterého Culain již jednou zabil. Podaří se mu to znovu, ale protože již není omlazován, Sipstrassi je smrtelně zraněn. Goroien ho ale nenechá zemřít, použije na něj svůj kámen, ale sama umírá.
Uther se dostane zpět do Británie a stane se králem s Laithou po boku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: vevericka.eva, 31.05.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
David Andrew Gemmell - Král duchů (Sipstrassi sága)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­