ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Benešová Božena (*30.11.1873 - †08.04.1936)

   
­­­­

Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová

Děj se odehrává krátce po 1. světové válce. Hlavní postavou je jedenáctiletá Věra Lukášová, které zemřeli oba rodiče. Věru vychovává babička. Věra pohlíží na společnost kriticky, zvědavě zkoumá chování mužů a žen, má navenek drzé chování, ale citlivou duši. Svých problémů se chodí zbavovat do "oblasti" - zde našla sešitové vydání příběhu o španělských šlechticích, ale protože výtisk je neúplný, domýšlí si děj sama. Její nejčastější společníci jsou don Pablo - modrý balónek a don Pedro - červený balónek. V "oblasti" se seznámila se studentem Jaroslavem Kohoutem, po prvním setkání k sobě pocítili velkou nenávist, která se brzy změnila v porozumění a náklonnost. Jarek uznal Věřinu inteligenci a zajímavou osobnost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mi-lady, 24.02.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Božena Benešová - Don Pablo, don Pedro a Věra LukášováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­