ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Druhé léto sesterstva

- 2. díl série Sesterstvo putovních kalhot (The Sisterhood of Traveling Pants); originál The Second Summer of the Sisterhood

Žily byly kdysi čtyři kamarádky, které měly dohromady jedny Kalhoty. Dívky byly různě veliké, ale Kalhoty každé bezvadně padly. Před Putovními kalhotami nevěděly jak být spolu, když byla každá někde jinde...přišly na to až toho prvního léta.

Další prázdniny mají holky na krku. Tibby se vydává na filmový kurz a ostatní zůstanou doma. Ale nic není tak, jak si naplánovaly.
Tibby se seznámí na filmovém kurzu s novými přáteli, Maurou a Alexem. Mezitímco je Tibby na kurzu, Brianovi se po ní začne stýskat. A tak se rozhodne, že ji navštíví tam, kde právě je. A jak se rozhodl, tak taky udělal. Tibby byla velice překvapená, že ho tam vidí. Ale kladla si otázku, kde přespí, nemohla ho vyhodit opět zpátky domů. A tak Brian přespí u ní v pokoji. Co by to bylo za filmový kurz, kdyby nepředstavovali své filmy, co doteď natočili. Tibby se rozhodla prezentovat film o své mámě. Je spíše směšný, a tak není divu, že po jeho skončení se všichni smáli. Aspoň někdo se smál když ne Tibby. U ní to vyvolalo pocit provinění a měla z toho všeho špatný dojem. Je na všechny naštvaná. Brian jí stále dělal společnost, a tak ho slušně řečeno odkopla. Rozhodla se, že udělá nový film o Baily, která minulé léto zemřela ve svém ranném mládí. Na konci konkurzu opět předvádějí svá díla. Tibby představí svůj nový film, jenž vzbudí velký obdiv a není divu, že tento film i vyhraje první místo. Po skončení kurzu se Tibby spokojeně vrací domů.
Mezitím co prožívá Tibby svůj filmový kurz, Carmen má rande s jedním klukem ze své školy. Není jediná, kdo prožívá randění s přítelem, i její matka si jednoho našla. A tak jednou maminka dá návrh, aby si udělali rande společné. Máma se později chová, jako kdyby byla v jejím věku, a tak je na ni Carmen naštvaná. Jednoho dne popře, že jí volal její David. David si to vyloží po svém, a tak se už neozve. Ale pak se to dá všechno do pořádku. Domluví rande pro mámu s Davidem a sama pro sebe s Porterem. Po nějaké době Carmen zjišťuje, že to mezi nimi klapat nebude. A tak zůstává sama.
Co dělala Bridget? Ta najde u svého táty dopisy od své babičky, kterou odmalinka neviděla. Rozhodne se proto za ní odjet, nikdo ji v tom totiž bránit nebude a bylo to od táty ošklivé, když jí nedával poštu. A tak se vydala do Alabami. Bojí se prvního setkání se svojí babičkou, a tak se rozhodne ubytovat někde poblíž v hotelu a zkusit si u její babičky najít nějaké prospěšné práce. Samozřejmě jí to vyšlo. Pomáhá jí zrekonstruovat na půdě pokoj pro nájemníky. Má strašně ráda fotbal, a tak ji to přinutí, aby se aspoň chodívala koukat na místní tréninky fotbalového mužstva. Tam pozná jednoho svého kamaráda z dětství. Ten si jí ale, když ji prvně viděl, nevšímal. Bridget na trénincích radila co a jak. Jednou si s ním dá zápas - teda jen kdo koho obehraje dřív. A kamarád se diví, že ho Bridget obehrála. Její kamarád přiznává, že ho jen jednou obehrála dívka, jeho kamarádka, ovšem to byly ještě malé děti. Prozradil jí, jak se jmenovala, řekl, že to byla Bridget. Bridget nic jiného nezbývalo než jít s pravdou ven. Řekla ji kámošovi z dětství a později i své babičce - i když babička to vše prý věděla. Při práci na půdě se Bridget prohrabávala věcmi, co patřily dříve její matce. Ani se jí nedivím, že se jí nechtělo domů, když poznala město svého ranného dětství.
Na řadě je Lena. Ta si našla přes prázdniny práci v butiku. Pořád myslí na svého bývalého kluka, se kterým začala chodit o minulých prázdninách v Řecku. Ale momentálně má už jinou holkou, na níž Lena žárlí. Ale jednoho dne se Kostos objeví v jejím městě a přímo před jejím domem. Později si řeknou, že se oba navzájem milují, stráví spolu několik krásných dní, ale pak se on musel vrátit zpět do Řecka. Lena je z toho smutná a je ještě smutnější, když jí dojde oznámení, že jí v Řecku umřel děda. A tak za této smutné situace opět Lena vidí svého milého, avšak on ji zklame, a to hodně... Lena se totiž dozví, že je zasnouben s jinou. Nechápala proč, vždyť jí říkal, jak ji miluje a teď tohle? Vysvětlil to a to tak, že jeho holka je těhotná a že ji opustit nemůže. Naposledy jí řekne, že ji moc miluje a ať se děje, co se děje, že jeho srdce patří jen jí, ale že tuto dívku si musí vzít jen z povinnosti. Chudák Lena se vrací do států a není vůbec z těchto prázdnin šťastná.

VLASTNÍ NÁZOR:

Tyto prázdniny nebyly zrovna tak pěkné, jak si nejspíše holky malovaly, ale i takový je život a s tím se holt musejí smířit. Říká se: "Co bolí, to časem přebolí..."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 06.12.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Ann Brasharesová - Druhé léto sesterstvaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­