ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Navždy v modrém: Čtvrté léto sesterstva

- 4. díl série Sesterstvo putovních kalhot (The Sisterhood of Traveling Pants); originál Forever in Blue: The Fourth Summer of the Sisterhood

ANOTACE:

Bridget, Tibby, Lena a Carmen se konečně dočkaly a jejich čtvrté léto s Putovními kalhotami je tu. Ani tentokrát nebudou trávit prázdniny spolu a Kalhoty musejí opět cestovat. Bridget odjede do Turecka pomáhat při archeologických vykopávkách, Lena do Providence na kursy malířství a Carmen do Vermontu na divadelní festival jako kulisačka. Tibby zůstane v New Yorku.
Toto léto však hrají Putovní kalhoty mnohem důležitější roli než v předchozích letech a každé z dívek se v jejich společnosti stane něco důležitého, co už nikdy nebudou moct vymazat ze svého života. Ve srovnání s prvním létem už jsou vlastně dospělé. A Kalhoty za ten čas dospěly s nimi.

DĚJ:

Lena, Tibby a Bee se opět sejdou v tělocvičně u Gildy, kde jako každý rok začínají léto s Kalhotami, bohužel ale s nimi není Carmen. Chtějí na ni se svým rituálem počkat, proto jdou domů. Toto léto je zvláštní, holky už nemají tolik času, aby se vídaly, a jsou i chvíle, kdy raději své kamarádky vidět nechtějí, ať už je to z jakéhokoli důvodu.
Začněme třeba u Carmen. Carmen se svým kamarádkám úspěšně celou dobu vyhýbala. Ona byla vždy Někdo, byla zajímavá, chytrá, organizovala různé akce a flirtovala s kluky. Všechno se změnilo, když nastoupila na vysokou, stala se v podstatě neviditelnou. Lidé si jí nevšímali, nebyla nijak zajímavá, jen jedna jediná holka s ní kamarádila. Jmenovala se Julie a byla zrovna jednou z nejoblíbenějších holek ve škole, proto také Carmen nechápala, proč se baví Julia zrovna s ní. Nakonec si zvykla, že ji lidé přehlížejí. Jednou jí Julia navrhla, že by s ní mohla Carmen jet na jakýsi divadelní festival, kde se Julia chtěla ucházet o roli. Carmen, ačkoli to opravdu neměla v plánu, přišla na konkurz a dostala hlavní roli, což Julii velmi naštvalo, ale přesto se snažila Carmen pomoci s učením textu apod. Bohužel její snaha byla falešná. Chtěla, aby se Carmen znemožnila a o roli přišla. Nakonec ji Carmen prokoukla a všechno jí od plic řekla tak, jako by to udělala ta "stará" Carmen. A její kamarádky se přijely podívat na představení, ve kterém byla skvělá a najednou zase středem pozornosti, jako tomu bylo dříve.
Tibby zůstala v New Yorku na kurzech scenáristiky. Už tomu bylo několik měsíců, co chodila s Brianem a vypadali jako ideální pár. Tibby se ale s Brianem rozešla, protože se spolu vyspali a Tibby si myslela, že by mohla být těhotná a docela dlouhou dobu se tím jen užírala a nechtěla s Brianem mluvit. Její vztah k němu se najednou změnil, ale poté, co za ní přijela Lenina sestra Effie v podstatě požádat o svolení, aby mohla s Brianem chodit, nemohla jí Tibby na to nic říct, protože to ona se s Brianem rozešla. Nakonec ale i pro ně vše dobře dopadlo a dali se znovu dohromady.
Lena přes léto chodila na kurzy malířství, kde poznala kluka, jenž byl od rozchodu s Kostou první, na kterého vůbec "pohlédla". Jmenoval se Leo a úžasně kreslil. Lena se s ním náhodou seznámila, když si prohlížela tajně jeho obraz a on ji přitom pozoroval. Domluvili se spolu, že si budou vzájemně pózovat při kreslení nahého lidského těla. Leně to v hodinách kreslení nevadilo malovat někoho nahého, dokonce si na to už zvykla, ale jakmile měla namalovat Lea, nešlo to. Nakonec se i sama odhodlala k tomu, že se svlékne, aby i on mohl namalovat ji, i když to po ní nevyžadoval, ovšem jí to přišlo správné a fér vůči Leovi. Zamilovala se do něj a on do ní, ale jak to tak bývá, v tu nejnevhodnější dobu se objevil Kostos. Lena nejdřív nevěděla, co má dělat, ale přestože jí Kostos všechno vysvětlil, i to že už není ženatý, že mu jeho žena lhala, že čeká dítě, Lena ho nakonec seřvala a on odjel. Lena se potom vyspala s Leem.
Bridget odjela do Turecka pomáhat při archeologických vykopávkách v podstatě natruc. Eric se rozhodl, že stráví léto jako vedoucí v táboře v Mexiku a jí to řekl jako hotovou věc, a proto se Bee rozhodla odjet do Turecka. Velice se jí ta práce zalíbila a kolikrát pracovala až do noci. Byl tam i jeden profesor jménem Peter, se kterým se Bee celkem spřátelila a nakonec je to k sobě velice přitahovalo, ale utnuli to v čas. Peter byl ženatý a měl dvě malé děti a když pak za ním jeho žena přijela popřát mu k narozeninám i s dětmi, připadala si Bee hrozně, ačkoli se mezi nimi nic nestalo. Když Bee přijela domů, rozhodla se trochu domácnost oživit. Obnovit vztah s otcem a bratrem a rozveselit je, což se jí nakonec povedlo.
Lena, Bee, Tibby a Carmen letěly do Řecka. Effie totiž ve vzteku sebrala Kalhoty a odletěla do Řecka i s nimi. Kalhoty ale ztratila, a tak se holky rozhodly, že pojedou za ní a najdou je. Bohužel i přestože pátraly důkladně a dokonce vylepily i plakáty, kalhoty se jim nepodařilo najít. Mezitím se Lena v Řecku potkala s Kostosem a vše si vysvětlili. Kalhoty nenašly, ale důležitější bylo, že ony byly spolu, navždy...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: KíťaMíťa, 02.05.2008

­­­­

Diskuse k výpisku
Ann Brasharesová - Navždy v modrém: Čtvrté léto sesterstvaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­