ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Navždy v modrém: Čtvrté léto sesterstva

- 4. díl série Sesterstvo putovních kalhot (The Sisterhood of Traveling Pants); originál Forever in Blue: The Fourth Summer of the Sisterhood

ANOTACE:

Bridget, Tibby, Lena a Carmen se konečně dočkaly a jejich čtvrté léto s Putovními kalhotami je tu. Ani tentokrát nebudou trávit prázdniny spolu a Kalhoty musejí opět cestovat. Bridget odjede do Turecka pomáhat při archeologických vykopávkách, Lena do Providence na kursy malířství a Carmen do Vermontu na divadelní festival jako kulisačka. Tibby zůstane v New Yorku.
Toto léto však hrají Putovní kalhoty mnohem důležitější roli než v předchozích letech a každé z dívek se v jejich společnosti stane něco důležitého, co už nikdy nebudou moct vymazat ze svého života. Ve srovnání s prvním létem už jsou vlastně dospělé. A Kalhoty za ten čas dospěly s nimi.

DĚJ:

Lena, Tibby a Bee se opět sejdou v tělocvičně u Gildy, kde jako každý rok začínají léto s Kalhotami, bohužel ale s nimi není Carmen. Chtějí na ni se svým rituálem počkat, proto jdou domů. Toto léto je zvláštní, holky už nemají tolik času, aby se vídaly, a jsou i chvíle, kdy raději své kamarádky vidět nechtějí, ať už je to z jakéhokoli důvodu.
Začněme třeba u Carmen. Carmen se svým kamarádkám úspěšně celou dobu vyhýbala. Ona byla vždy Někdo, byla zajímavá, chytrá, organizovala různé akce a flirtovala s kluky. Všechno se změnilo, když nastoupila na vysokou, stala se v podstatě neviditelnou. Lidé si jí nevšímali, nebyla nijak zajímavá, jen jedna jediná holka s ní kamarádila. Jmenovala se Julie a byla zrovna jednou z nejoblíbenějších holek ve škole, proto také Carmen nechápala, proč se baví Julia zrovna s ní. Nakonec si zvykla, že ji lidé přehlížejí. Jednou jí Julia navrhla, že by s ní mohla Carmen jet na jakýsi divadelní festival, kde se Julia chtěla ucházet o roli. Carmen, ačkoli to opravdu neměla v plánu, přišla na konkurz a dostala hlavní roli, což Julii velmi naštvalo, ale přesto se snažila Carmen pomoci s učením textu apod. Bohužel její snaha byla falešná. Chtěla, aby se Carmen znemožnila a o roli přišla. Nakonec ji Carmen prokoukla a všechno jí od plic řekla tak, jako by to udělala ta "stará" Carmen. A její kamarádky se přijely podívat na představení, ve kterém byla skvělá a najednou zase středem pozornosti, jako tomu bylo dříve.
Tibby zůstala v New Yorku na kurzech scenáristiky. Už tomu bylo několik měsíců, co chodila s Brianem a vypadali jako ideální pár. Tibby se ale s Brianem rozešla, protože se spolu vyspali a Tibby si myslela, že by mohla být těhotná a docela dlouhou dobu se tím jen užírala a nechtěla s Brianem mluvit. Její vztah k němu se najednou změnil, ale poté, co za ní přijela Lenina sestra Effie v podstatě požádat o svolení, aby mohla s Brianem chodit, nemohla jí Tibby na to nic říct, protože to ona se s Brianem rozešla. Nakonec ale i pro ně vše dobře dopadlo a dali se znovu dohromady.
Lena přes léto chodila na kurzy malířství, kde poznala kluka, jenž byl od rozchodu s Kostou první, na kterého vůbec "pohlédla". Jmenoval se Leo a úžasně kreslil. Lena se s ním náhodou seznámila, když si prohlížela tajně jeho obraz a on ji přitom pozoroval. Domluvili se spolu, že si budou vzájemně pózovat při kreslení nahého lidského těla. Leně to v hodinách kreslení nevadilo malovat někoho nahého, dokonce si na to už zvykla, ale jakmile měla namalovat Lea, nešlo to. Nakonec se i sama odhodlala k tomu, že se svlékne, aby i on mohl namalovat ji, i když to po ní nevyžadoval, ovšem jí to přišlo správné a fér vůči Leovi. Zamilovala se do něj a on do ní, ale jak to tak bývá, v tu nejnevhodnější dobu se objevil Kostos. Lena nejdřív nevěděla, co má dělat, ale přestože jí Kostos všechno vysvětlil, i to že už není ženatý, že mu jeho žena lhala, že čeká dítě, Lena ho nakonec seřvala a on odjel. Lena se potom vyspala s Leem.
Bridget odjela do Turecka pomáhat při archeologických vykopávkách v podstatě natruc. Eric se rozhodl, že stráví léto jako vedoucí v táboře v Mexiku a jí to řekl jako hotovou věc, a proto se Bee rozhodla odjet do Turecka. Velice se jí ta práce zalíbila a kolikrát pracovala až do noci. Byl tam i jeden profesor jménem Peter, se kterým se Bee celkem spřátelila a nakonec je to k sobě velice přitahovalo, ale utnuli to v čas. Peter byl ženatý a měl dvě malé děti a když pak za ním jeho žena přijela popřát mu k narozeninám i s dětmi, připadala si Bee hrozně, ačkoli se mezi nimi nic nestalo. Když Bee přijela domů, rozhodla se trochu domácnost oživit. Obnovit vztah s otcem a bratrem a rozveselit je, což se jí nakonec povedlo.
Lena, Bee, Tibby a Carmen letěly do Řecka. Effie totiž ve vzteku sebrala Kalhoty a odletěla do Řecka i s nimi. Kalhoty ale ztratila, a tak se holky rozhodly, že pojedou za ní a najdou je. Bohužel i přestože pátraly důkladně a dokonce vylepily i plakáty, kalhoty se jim nepodařilo najít. Mezitím se Lena v Řecku potkala s Kostosem a vše si vysvětlili. Kalhoty nenašly, ale důležitější bylo, že ony byly spolu, navždy...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: KíťaMíťa, 02.05.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Ann Brasharesová - Navždy v modrém: Čtvrté léto sesterstvaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)