ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Mezinárodní pomoc

Mezinárodní pomocí rozumíme tok prostředků od bohatých zemí k chudým. Rozdělování pomoci se může uskutečnit přímo z jedné země do druhé (bilaterální pomoc) nebo prostřednictvím nějaké organizace; v tomto případě poskytuje pomoc několik zemí většímu počtu příjemců (multilaterální pomoc). Největším distributorem pomoci je světová banka, která v roce 1992 přerozdělila 49,7 miliardy USD. Většina pomoci přichází ve formě kapitálu, zařízení a odborných znalostí a je poskytnuta za nižší než tržní cenu.

Pomoc je určena pro rozvojové účely. Může být použita pro rozvoj infrastruktury a vzdělávání a na kulturní reformy. Každý stát, jenž poskytuje pomoc, věnuje více než polovinu z celkového příspěvku na bilaterální pomoc, která často sleduje politické cíle. Od příjemce se očekává, že zaujme určité příznivé politické postoje vůči dárci, nebo se od něho očekává nákup dárcových průmyslových výrobků. To, co může na první pohled vypadat jako pokus o snížení nerovností mezi státy, je často redukováno na vzájemnou dohodu.

Celková výše poskytnuté pomoci je mnohem nižší, než by bylo potřeba. Mnoho zemí poskytuje méně než 0,7 procenta svého HNP, což je částka, o niž usilovala OSN. Navíc se pomocí často plýtvá na projekty, jež jsou příliš ambiciózní, nebo dokonce ekologicky škodlivé. Pomoc může být také zneužita zkorumpovanými režimy nebo může upevňovat vlády s nevalným respektem vůči lidským právům.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 02.05.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mezinárodní pomocMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­