ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Holky v kalhotách: Třetí léto sesterstva

- 3. díl série Sesterstvo putovních kalhot (The Sisterhood of Traveling Pants); originál Girls in Pants: The Third Summer of the Sisterhood

ANOTACE:

S Putovními kalhotami se seznámily, když měly poprvé trávit léto každá někde jinde. Před dvěma léty Kalhoty poprvé prokázaly své magické schopnosti a minulé léto čtyřem nerozlučným kamarádkám zase pořádně zasáhly do života. Putovní kalhoty se totiž nenosí pořád. Nechávají se přes zimu hezky odpočívat, aby nabraly sílu na léto (i když na jaře si je Carmen vzala na máminu svatbu, ale to byl zvláštní případ). Bridget, Lena, Carmen a Tibby mají před sebou poslední léto. V září jdou na vysokou. A nebude to tak, že se najednou zázračně objeví na stejné škole jako v nějakém televizním seriálu. Rozjedou se na čtyři různé školy do čtyř různých měst (ale všechna jsou od sebe nejvýš čtyři hodiny daleko - to byla jejich podmínka). Začnou žít své skutečné životy. Zítra večer u Gildy vyšlou Kalhoty na jejich třetí letní cestu. Zítra začne jejich život. A ony budou Kalhoty potřebovat víc než kdy jindy.

DĚJ:

Začíná třetí léto s Kalhotami. Holky skončily střední školu a v září nastupují na vysokou každá do jiného města. Lena se chystá na uměleckou školu, Carmen se svými skvělými známkami chce na Williams, Bee jde na Brownovu univerzitu a Tibby jde na filmovou školu na New York University.
Děvčata mají maturitní večírek. Tibbyin kamarád Brian ji pozve, aby šla s ním na maturitní ples. Brian Tibby miluje a nakonec se odváží a políbí ji, pro Tibby se všechno najednou změní. Holky tentokrát zůstanou doma, jediná Bee jede jako trenérka fotbalu do letního tábora. Bee zde potká Erica (viz První léto sesterstva). Zjistí, že Erica miluje, ale nechce mu komplikovat život, protože on má své děvče Kayu. Eric se nakonec s Kayou rozejde, protože Bee také miluje, a tak si nakonec vše vysvětlí a jsou z nich (prozatím) přátelé. Zato Tibby to má komplikovanější - nejenže neví, jak to bude dál pokračovat s Brianem a raději se mu vyhýbá, ale nejhorší je, že se obviňuje z toho, že její malá sestřička Katherine vypadla z jejího okna, když chtěla dosáhnout na strom, aby si utrhla jablíčko, které jí Tibby utrhnout nechtěla, když spolu byly venku na zahradě. A její největší zážitek asi za celé léto byl, že když Carmenina maminka Christina rodila, byla to zrovna Tibby, kdo u ní byl při porodu, když se Carmen snažila najít Davida.
Teď tedy ke Carmen - ta měla také zajímavé léto, vzala práci u Kaligarisových, Leniných rodičů, aby opatrovala Leninu babičku Valii, kterou si přivezli z Řecka po Bapiho smrti. Hlídat Valii je pro Carmen šílená práce, protože Valia každého neustále komanduje. Carmen s ní jezdí do nemocnice, kde se setká s chlapcem, do kterého se zamiluje. Seznámí se s ním díky jedné nehodě, která se Valii stane a ten chlapec, Win, Carmen pomůže s Valií do nemocnice. Carmen zjistí, že její maminka je těhotná a nemůže se s tím smířit a nakonec chce zůstat blízko domova a nechce jít na Wiliams, ale přece jenom vše dopadne jinak a ona na Wiliams nastoupí. Má bratříčka Ryana, kterému jde Tibby za kmotru a ještě kluka a skvělé kámošky. No a Lena, ta má starosti se svými rodiči, kteří jí nechtějí zaplatit vysokou uměleckou školu. Nakonec zjistí, že Lena na to opravdu má.
Léto holkám končí tak, že spolu jedou na chatu k moři, kde spolu stráví týden. Rozdají si dárky, aby na sebe nezapomněly a tím končí třetí léto.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: KíťaMíťa, 02.05.2008

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Ann Brasharesová - Holky v kalhotách: Třetí léto sesterstvaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)