ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­

Sesterstvo Putovních kalhot

"Pošli míč, Vreelandová!" křičela na ni Molly. Na vyšší úrovni hry by se na to Bridget takhle nevykašlala. "Když je spoluhráčka ve tvém pásmu, nech ji hrát. Dej jí míč."
Bridget poslala míč. Rychle se vrátil zpátky. Její spoluhráčky právě teď uznávaly její sílu, i navzdory trenérce. Znovu skórovala. Byl to třetí, nebo čtvrtý gól?
Molly vypadala rozzlobeně. Dala znamení rozhodčí, která zapískala na píšťalku. "Střídání!" zavolala Molly. "Vreelandová, pojď ven."
Bridget to rozzlobilo. Šla za postranní čáru a posadila se na trávu, bradu v rukou. Nebyla ještě ani zadýchaná, Molly přišla k ní. "Bridget, tohle je tréninkový zápas. Každý si potřebuje zahrát. Podstata je, abych já viděla, koho tu máme. Ty jsi superhrdinka. To vidím, a vidí to i všichni ostatní, jasné? Nech si to na mistrovství."
Bridget sklonila hlavu. Najednou cítila, jak na ni všechna ta intenzita dopadla. Bylo jí do pláče.
Nyní věděla, že to měla ztlumit. Proč bylo tak těžké přinutit se zastavit?

...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Riemlová, 24.11.2008

­­­­

Diskuse k úryvku
Ann Brasharesová - Sesterstvo Putovních kalhotMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­