ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Volný čas a počítač

To, že stále více lidí tráví spoustu času na počítači, je známá a často probíraná věc. Já to vidím tak, že zčásti jsou k tomu i nuceni, a to kvůli trendu mít účet na sociálních sítích.

Například já. Nemám účet na Facebooku jako zbytek celé mé třídy, a už kvůli tomu si připadám od ostatních distancovaná. Každý den totiž ve škole slyším, kdo si dal na Facebook novou fotku nebo status. Do této konverzace se bohužel nemohu zapojit. Občas se sama sebe zeptám: "Nemám si ho přeci jen založit?"
Pro mě by určitě výhoda tkvěla v tom, že mám babičku a další příbuzenstvo až na druhé straně republiky. Tudíž bych s nimi mohla být i v jiném kontaktu, než že si jednou za měsíc zavoláme. Ale bála bych se jiné věci. Myslím si, že bych zde trávila stále více času, až by mě to pohltilo a já se oddělila od okolního světa a žila pouze v tom virtuálním. Vždyť Facebook je přeci jen návykový požírač času.

A když si s sebou lidé nemohou vzít počítač mimo domov? Tento problém se již také vyřešil, a to přenosnými notebooky a "chytrými telefony", takzvanými smartphony. V nich má pomalu každý internet a surfuje na něm kdekoliv, třeba ve vlaku. Neříkám, v něčem jsou tyto technologie mnohdy užitečné, ale lidem, kteří je vlastní, nejde ve většině případů o užitečnost, ale o to být moderní.
Proto také prodejnost stolních počítačů upadá, a naopak se zvyšuje u přenosných počítačů a smartphonů, jejichž vymoženosti a cena pro spokojenost a pohodlí uživatele stoupá.

Já počítač využívám k většině užitečných věcí. Nejvíce času zde trávím plněním domácích úkolů. Nebo když někdo z rodiny slaví svátek, sednu si k němu a najdu recept na dobrý zákusek. Nejde mi o žádné hraní her či jiné aktivity, které by mi akorát ubíraly už tak vzácný čas.

Můj názor na toto celé je, že lidstvo si za to může samo. Lidé prostě podléhají této technické době, a ač na to upozorňují a píší o tom články do novin, sami tomuto trendu moderní doby propadají.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 30.06.2020

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Volný čas a počítačMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­