ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Facebook

Facebook. Překlad tohoto složeného slova může znít v cizích jazycích různě: Licokniga, Facelivre, Faciemlibro, Gesichtbuch nebo třeba Obličejová kniha. Ale co to vlastně je? Jaké že modrobílé zlo postihlo dnešní mládež na celém světě? Žrout času, který krátí pobyt na čerstvém vzduchu i dobu strávenou u učení. Stránka, která nás straší už i v nočních můrách!

První co uděláme, když přijdeme domů, je to, že zapneme počítač a ihned si načteme tuto stránku - zkontrolovat upozornění a odmítnout, nebo potvrdit nové přátele.
Cože? Tady toho kluka už jsem někde viděla. A on mě žádá o přátelství? Vždyť se na chodbě ani nezdravíme. No, to je jedno, prostě si ho přidám. Třeba pak budu mít úplně nejvíc přátel na Facebooku!
Měla bych asi začít s povinnou četbou, jenže to pochopitelně nestíhám, protože si místo toho pročítám mou nekonečnou "zeď", na které jsou snad miliony příspěvků. Like sem, like tam, to se mi taky líbí, a sem napíšu komentář, aby byl dost vtipný a taky měl hodně liků...

Takto nějak vypadá náš běžný den strávený plnohodnotnou aktivitou - Facebookem!
Někdo více a někdo méně času tráví u svého notebooku nebo počítače jen kvůli tomu, aby likoval ostatním komentáře, přidával si neznámé lidi jako své přátele nebo nahrával na svůj profil fotky, na kterých vypadá dokonale. Hledáme snad tímto způsobem nějaký svůj virtuální svět, ve kterém bychom byli všichni krásní, vtipní a moderní?

Na závěr bych možná mohla poděkovat době a tomu, že i když jsem pouze ročník '96, přesto si ještě pamatuji odřená kolena, odřené lokty, sáňkování až do tmy, odpolední sportovní kroužky jakéhokoli typu i skákání gumy se spolužačkami před školou - celkově tak mohu říci, že až do své 8. třídy jsem byla Facebookem nepolíbená. Možná se ale vývoj v tomto směru mohl poněkud zpomalit, protože...nebylo nám tenkrát v tom reálném světě přeci jen líp?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 30.10.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
FacebookMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­