ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.72
Hodnoceno: 54x Prosím, ohodnoť práci

Facebook (2)

Ano, jistě, nikdo z nás netuší, o co vlastně jde. Tak tedy ve zkratce: Facebook je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě, jak mi moudře poradila tetička Wikipedie. Facebookpouze cirka 800 milionů aktivních uživatelů, kteří se mohou stát mými skvělými přáteli, kteří mě vždy podpoří a umějí mi pomoci i v těch nejhorších situacích.

Jaký mám vlastně důvod chodit ven? Když budu přece chtít vědět, co právě dělá můj nejlepší kamarád, kouknu na Facebook a zjistím, že si právě vychutnal vynikající rizoto, které jeho máma vařila asi hodinu. Ano, opravdu zjistím vše, co potřebuji a pokud chci znát detaily, třeba jak dlouho si to rizoto vychutnával, stačí jen kliknout vpravo dole na malou ikonku chat a zeptat se.
Pokud by se náhodou stalo, že zrovna dotyčný přítel ze tří sta dalších není on-line, nemusím zoufat. Stačí kliknout na jeho název osoby, například Jan Kačenky Miláček, a zanechat mu zprávu o všem, co mě zajímá. Já vím, nestačí si s dotyčnou osobou jen psát, stane se občas, že jednou za ten půlrok máte nutkání se taky podívat, jak ten, co měl to vynikající rizoto, vypadá, že? Nemusíte se bát, i na to má dokonalý Facebook řešení - stačí si kliknout na profil vašeho kamaráda, kde má i fotografie, a hned víte, jestli je opravdu tak krásný, jak o sobě píše ve svých statusech a komentářích.
A jestli jste z nějaké jeho fotky vážně unešení, nebojte, nemusíte mu to hned psát nebo na něj dokonce promluvit, stačí jen jednoduše kliknout na like a věřte, že dotyčná osoba na druhém konci Internetu to opravdu ocení více, než kdyby s vámi mluvila doopravdy; kliknout je přeci daleko rychlejší.
O možnosti, že na této síti mohu mít navázaný partnerský vztah s někým třeba až z Ameriky ani nemluvím.

Facebook je vlastně náhrada reálného života, třeba za pár let už nebudeme chodit do školy a poslouchat výklady učitelů, ale pouze si z jejich profilů stáhneme odkazy na domácí úkoly. No nebylo by super žít jen on-line u počítačů?
Pokud by se však našel někdo, komu by se nelíbilo takhle žít napořád, přináší Facebook další vymoženost - můžete se kdykoliv hodit takzvaně off-line a zkusit žít normální reálný život. Ale to je pro většinu lidí vlastně o hodně složitější a namáhavější!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: , 01.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Facebook (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­