ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.54
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Vánoce u nás doma

Vánoce, ty krásné svátky klidu a míru, bývaly vždy mým oblíbeným svátečním dnem, když jsem byl ještě dítě. A právě to je jeden z mnoha důvodů, proč nikdy nezapomenu, jak celý Štědrý den u nás doma probíhal.

Ze všeho nejdříve začala maminka smažit kapra. Tatínek mezitím přinesl ozdoby na stromek, který u nás v obývacím pokoji nechal Ježíšek. Alespoň tak mi to bylo řečeno. A pak jsme začali stromek zdobit. Nejprve se zavěsily baňky, poté následovaly ozdoby a jiné dekorace, nakonec se stromeček ještě ověsil blikajícími světélky. Potom maminka zavolala, že už je jídlo hotové, a táta tajemně řekl, že se ještě podívá, jestli fungují světla, až přijde Ježíšek. Pak jsme všichni usedli k večeři a já již netrpělivě čekal, až uslyším zvonění zvonku, který měl signalizovat, že Ježíšek už dorazil.

Jakmile se zvonění ozvalo, rozběhl jsem se do obývacího pokoje a všichni jsme plni radosti začali rozbalovat dárky, které nám Ježíšek nadělil.

Když si na Vánoce vzpomenu, zaplaví mě nostalgický pocit štěstí. 24. prosinec se tak stal mým oblíbeným datem. A na Vánoce se stále těším i teď, když už jsem téměř dospělý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Vánoce u nás doma ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoce u nás domaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)