ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.64
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Vánoce u nás doma

Vánoce, ty krásné svátky klidu a míru, bývaly vždy mým oblíbeným svátečním dnem, když jsem byl ještě dítě. A právě to je jeden z mnoha důvodů, proč nikdy nezapomenu, jak celý Štědrý den u nás doma probíhal.

Ze všeho nejdříve začala maminka smažit kapra. Tatínek mezitím přinesl ozdoby na stromek, který u nás v obývacím pokoji nechal Ježíšek. Alespoň tak mi to bylo řečeno. A pak jsme začali stromek zdobit. Nejprve se zavěsily baňky, poté následovaly ozdoby a jiné dekorace, nakonec se stromeček ještě ověsil blikajícími světélky. Potom maminka zavolala, že už je jídlo hotové, a táta tajemně řekl, že se ještě podívá, jestli fungují světla, až přijde Ježíšek. Pak jsme všichni usedli k večeři a já již netrpělivě čekal, až uslyším zvonění zvonku, který měl signalizovat, že Ježíšek už dorazil.
Jakmile se zvonění ozvalo, rozběhl jsem se do obývacího pokoje a všichni jsme plni radosti začali rozbalovat dárky, které nám Ježíšek nadělil.

Když si na Vánoce vzpomenu, zaplaví mě nostalgický pocit štěstí. 24. prosinec se tak stal mým oblíbeným datem. A na Vánoce se stále těším i teď, když už jsem téměř dospělý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 13.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoce u nás domaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­