ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Vánoce (4)

Už je to zase tady, svátek obžerství, otravných setkání s rodinnými příslušníky ze všech koutů republiky, donekonečna hrající nepříjemné písničky (odborně koledy) a v neposlední řadě citelný zásah pro naše peněženky.

Samotný den "D" začíná půstem, který by doporučoval asi málokterý dietolog a mohl by být pokřtěn na křesťanský ramadán. Pak pokračuje přes zdobení chudáka stromečku, jenž stejně skončí vyhozený na ulici, a zabíjení takového mírumilovného tvora, jako je kapr. Zatímco všechno finišuje, dívá se spousta lidí na sovětské a československé hity - Mrazíka nebo Tři oříšky pro Popelku. Až je vše připravené, hostina po ramadánu může začít!

První je na stole rybí polévka. Pod talířem bývá často kapří šupina. Někde jsem četl, že kdo sebere 3 šupiny, toho se drží peníze, ach ty pohanské zvyky. Stejně si ty tři šupiny radši každý rok beru, člověk nikdy neví. Kromě šupin se o Vánocích plýtvá olovem, trénuje házení do dálky pantoflem, pouští lodě s jistým výhledem smrti a krájí jablko budoucnosti. Poté následuje zase ryba, kapr - nečekaně. K tomu bramborový salát, co bychom jenom dělali, respektive jedli bez pana Kolumba. Po neuvěřitelném přejedení následuje další rána pro naše žaludky - cukroví.

U této vysokokalorické bomby, kterou budou mimochodem všichni proklínat, až budou chtít po Vánocích zhubnout, následuje rozdávání dárků. Začíná se od těch nejmenších rozmazlených spratků, kteří po tom, co zjistí, že dárek je měkký, ho vyhodí a pak nastane hádka s moralizujícím podtextem. Chudák Ježíš se musí obracet v hrobě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoce (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)