ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Ježíšek, nebo Santa Claus?

Přestože se říjen nedávno přehoupl teprve přes svou polovinu a chatařská sezóna ještě zcela neskončila, vánoční ozdoby, reklamy v televizi a "zvýhodněné" ceny na nás číhají z každého rohu. Doba jde dopředu, životy se zrychlují, snažíme se udržovat krok s novinkami a stále u toho působit vyrovnaně a moderně. Nebylo by proto lepší začít odchovávat i české děti na Santa Clausovi?

Ano, bylo. Těžko říct, jak bude svět uspořádaný za 100 let, ale dovolím si tvrdit, že určitě budeme více spolupracovat s ostatními státy a kulturní rozdíly postupně vymizí. Budeme si bližší než kdy dříve. Je to ovšem správné? Dopustíme snad někdy, aby se naše děti a vnoučata těšily na tlustého dědka s bílým plnovousem, jenž jim zanechá dárky v křiklavě červených ponožkách, třebaže jsme my sami byli vychováni na tradičním českém kaprovi s bramborovým salátem a pokaždé netrpělivě čekali, až zazvoní zvonek a my uvidíme ty přepychově zabalené krabice pod stromečkem, který jsme ten den tak pečlivě zdobili a přitom ani trošku neuždibovali cokoliv s masem jen proto, abychom tentokrát večer už konečně viděli zlaté prasátko? Osobně doufám že ne. Protože opravdu je tento obézní pán, jenž bydlí někde na severním pólu a mezi jeho domácími mazlíčky patří devět sobů, z nichž jeden má nepochopitelně červený čumák, lepší?

Ježíšek je malé, bezbranné děťátko, které nikdo nikdy v podstatě neviděl, ale přesto dokáže zázraky. A tím nemám na mysli pouze fakt, že během večera zvládne obletět nespočet domácností a všem nadělit tolik dárků, kolik jen unese, ale také do našich domovů přináší každý rok vánoční pohodu a chuť trávit tento svatý čas s rodinou a s našimi nejbližšími. Nepopírám, že v Americe se cítí naprosto stejně požehnaně díky Santu Clausovi, on má samozřejmě také své kouzlo. Ovšem domnívám se, že Američani by také nebyli dvakrát rádi, kdyby se u nich začal rozmáhat fenomén Ježíška a oni by byli nuceni změnit své tradice, tak proč bychom to měli dělat my?

Myslím, že my bychom měli zůstat věrni naším tradicím a Ježíškovi. I když je Santa Claus skvělý marketingový tah, který začíná být čím dál tím populárnější i u nás, musím souhlasit s většinovým názorem Čechů: Ať jdou do p**ele se Santou, my jsme Češi, ne!?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mája, 20.11.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ježíšek, nebo Santa Claus?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­