ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 33x Prosím, ohodnoť práci

Vánoce (3)

- fejeton, případně zamyšlení

A už tu jsou zase Vánoce. Ještě jsme se nevzpamatovali z jedněch a už tu máme druhé. Kde že jsou ty časy, kdy Vánoce byly svátky klidu a míru a lidského tepla?

Kolik lidí ještě vnímá Vánoce jako dobu sváteční? A kolik lidí si vlastně vzpomene, co bylo počátkem svátku Vánoc? Určitě všichni věřící, ale většina je pohlcena vlnou nákupu dárků a pobíhání po všech známých a přitom Vánoce mají být klidné a odpočinkové. Ovšem abychom nebyli takoví skeptičtí, určitě se najde mnoho lidí, kteří Vánoce chtějí udělat krásné nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní. Bez nich by žádné náměstí nezářilo do zimní pochmurné noci jako hvězdy na mléčné dráze. Nezněla by nikde hudba, která nám tuto skutečnost připomíná. A tak se můžeme třeba i těšit, že nás děti místní školy přenesou o několik století do minulosti, kdy jsme ještě nebyli vybaveni moderními vymoženostmi, kdy stačilo teplo domova a povídání si mezi sebou. Kdy ještě člověk neměl otlačené prsty od mobilních telefonů, kdy ještě existovala fantazie našich dědečků a babiček.

Nezbývá nám nic jiného, než si svátky zpříjemnit sami a prožít si je po svém tak, abychom se mohli těšit na další, které určitě za rok zase přijdou. A nezáleží na tom, jestli jsme křesťané, muslimové nebo nevěřící, nebo zda žijeme ve velkoměstě či v té poslední zapadlé vesničce...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Havlínka, 05.01.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoce (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­