ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 131x Prosím, ohodnoť práci

Simpsonovi

Homer Jay Simpson je ústřední animovaná postava z amerického seriálu Simpsonovi, který se vysílá už pěknou řádku let a oběhl celý svět. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 17. prosince roku 1987, ovšem ne jako dvaadvacetiminutový seriál, ale jako dvouminutový díl. Řadí se k nejúspěšnějším seriálům všech dob, díky svým vtipným a nápaditým scénám.

V čele celé rodiny stojí Homer, jenž je velmi líný a tvrdohlavý, avšak i velmi citlivý. Nejraději má koblihy, nosí bíle tričko s modrými kalhotami a převléká se jen tehdy, když jdou do kostela. Pracuje v jaderné elektrárně, jejímž majitelem je pan Burns. Mezi jeho nejlepší přátele patří Leny, Carl a Barney, s nimiž se pravidelně schází v hospodě U Vočka.

Jeho žena Marge je vzorná, zodpovědná, spravedlivá a špatné vlastnosti se snaží vždy nějak skrýt a nedat najevo. Pracuje v domácnosti, kde se stará a pečuje o svou dceru Megie. Bart je typický kluk, provádí různé lotroviny a má povahu po Homerovi. Jeho nejoblíbenější hračkou je prak, se kterým si hrají spolu s Milhousem, jeho nejlepším přítelem, a společně se svojí sestrou Lízou rádi sledují Šášu Krastyho, který ve svém pořadu vysílá jejich nejoblíbenější seriál Itchy a Scratchy. K Líze není co dodat, prostě chytrá dívka. Magie sice moc nemluví, ale už od pohledu je po Líze.

Členové této rodiny se každodenně setkávají s dobrodružstvími, které prožívají také s námi. V seriálu vystupují i známé osobnosti, jako například herci, zpěváci, ale dokonce i politici.

Seriál se mi líbí hlavně proto, že je vydařeně zanimovaný a ze života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Simpsonovi ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SimpsonoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)