ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.87
Hodnoceno: 127x Prosím, ohodnoť práci

Simpsonovi

Homer Jay Simpson je ústřední animovaná postava z amerického seriálu Simpsonovi, který se vysílá už pěknou řádku let a oběhl celý svět. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 17. prosince roku 1987, ovšem ne jako dvaadvacetiminutový seriál, ale jako dvouminutový díl. Řadí se k nejúspěšnějším seriálům všech dob, díky svým vtipným a nápaditým scénám.

V čele celé rodiny stojí Homer, jenž je velmi líný a tvrdohlavý, avšak i velmi citlivý. Nejraději má koblihy, nosí bíle tričko s modrými kalhotami a převléká se jen tehdy, když jdou do kostela. Pracuje v jaderné elektrárně, jejímž majitelem je pan Burns. Mezi jeho nejlepší přátele patří Leny, Carl a Barney, s nimiž se pravidelně schází v hospodě U Vočka.

Jeho žena Marge je vzorná, zodpovědná, spravedlivá a špatné vlastnosti se snaží vždy nějak skrýt a nedat najevo. Pracuje v domácnosti, kde se stará a pečuje o svou dceru Megie. Bart je typický kluk, provádí různé lotroviny a má povahu po Homerovi. Jeho nejoblíbenější hračkou je prak, se kterým si hrají spolu s Milhousem, jeho nejlepším přítelem, a společně se svojí sestrou Lízou rádi sledují Šášu Krastyho, který ve svém pořadu vysílá jejich nejoblíbenější seriál Itchy a Scratchy. K Líze není co dodat, prostě chytrá dívka. Magie sice moc nemluví, ale už od pohledu je po Líze.

Členové této rodiny se každodenně setkávají s dobrodružstvími, které prožívají také s námi. V seriálu vystupují i známé osobnosti, jako například herci, zpěváci, ale dokonce i politici.

Seriál se mi líbí hlavně proto, že je vydařeně zanimovaný a ze života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dymoneček, 08.11.2008

   
­­­­

Slohová práce Simpsonovi ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SimpsonoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­