ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 255x Prosím, ohodnoť práci

Homer Simpson (2)

Jako námět k této slohové práci jsem si vybral jednoho z hrdinů kresleného televizního seriálu Simpsonovi. Je jím postava se jménem Homer Simpson. Moje volba padla na něj mimo jiné kvůli tomu, že Simpsonovi jsou v současné době mým nejoblíbenějším seriálem.

Homerovi je 36 let. Je to Američan, který má manželku March a tři děti - Barta, Lízu a Meggie.
Při prvním pohledu nás zaujme jeho žlutá kůže a velké břicho, které si vypěstoval každodenním přejídáním a také pitím alkoholu. Je středně velké postavy a každý den se obléká do modrých kalhot a bílé košile.
Pro jeho obličej jsou dominantní modré oči, vysoké čelo, pleš a nos malý jako špendlík. Má plné šedé rty a vypadá stále jako neoholený. Jeho laskavý pohled je milý a upřímný, což podtrhuje také příjemně bručivý hlas.
Homer je "pohodář", vtipný, mírumilovný a klidný muž, jenž často vypadá, že je mu všechno jedno. To není samozřejmě pravda, jak se ukáže v opravdu krizových situacích, a Homer tak může nebojácně zachránit celý Springfield, město, kde bydlí. Velmi miluje svoje nezvedné děti a svoji ženu March. K jeho záporným stránkám patří určitá vypočítavost a touha po penězích, která ho nejednou přivedla do úzkých a jsou příčinou Homerových opletáček s policií.
Je zaměstnán jako bezpečnostní technik v jaderné elektrárně, ovšem často to vypadá, že jeho nejčastější pracovní náplní je pojídání koblih a zmrzliny. Každý den chodí do baru "U Vočka", kde se schází se svými nejlepšími kamarády Bárnym a Karlem. Páteční večery tráví v místní kuželně na bowlingu, jinak sedí na gauči a sleduje televizi. To zabere mnoho času...
Jeho život se odehrává především doma, v práci a v hospodě.

Homer Simpson je jednou z nejpohodovějších postav, kterou znám. Mám ho nejradši, protože je velice vtipný, a jsem rád, že jsem se s ním mohl setkat alespoň prostřednictvím televizní obrazovky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: FiFi, 14.01.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Homer Simpson (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­