ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Capote Truman (*30.09.1924 - †25.08.1984)

   
­­­­

Snídaně u Tiffanyho (3)

Capoteho novela Snídaně u Tiffanyho je prózou nepříliš rozsáhlou, svým významem se však řadí k pilířům americké literatury.
Hrdinka knihy, Holly Golightlyová, je dívka lehčích mravů, která má za sebou tvrdé dětství a chce za každou cenu dosáhnout úspěchu. Protože to neumí jinak, prostředkem je jí vlastní půvab a slabůstky starších bohatých pánů.

Slečna Holly Golightlyová zamotá hlavu každému zadanému i nezadanému muži. Pokouší se prorazit jako hollywoodská herečka, ale zatím se její kariéra nerozjíždí. V činžovním domě, kde bydlí, se setkává s mladým spisovatelem Paulem Varjakem, kterému říká Fred (jméno milovaného bratra). Paul se do ní na první pohled zamiluje, ale s Holly to není vůbec lehké, zamiluje se do přítele své kamarádky Josého, známého politika, který si zakládá na své kariéře. Když ale policie zaplete Holly do případu jejího známého, jenž má co do činění s drogami, José ji opustí a ona se rozhodne opustit milovaný New York a začít cestovat. Opustí i Paula, jehož má za kamaráda, ale on na ni nikdy nezapomene. Žije v naprosto chaotickém světě, ale v koutku duše touží po klidu, takovém, jaký se skrývá v jejím oblíbeném místě, a to obchodním domě u Tiffanyho.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niccy, 26.11.2010

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Letní plavba
-Snídaně u Tiffanyho, Snídaně u Tiffanyho (2), Snídaně u Tiffanyho (3)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Truman Capote - Snídaně u Tiffanyho (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)